Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Gülü Seven Dikenine Katlanır İle İlgili Kompozisyon

1131-298x168Asırlar önce yaşamış olan atalarımız yaşamış oldukları olaylar karşısında edinmiş oldukları tecrübeler doğrultusunda bir çok sözler söylemişlerdir. Bu sözler günümüze kadar kalıplaşarak atasözleri ve deyimler olarak gelmiştir ve günlük hayatımzıda biz insanlar karşılaştığımız olaylar ve durumlar karşısında duygu ve düşüncelerimizi ifde etmek için kullanırız.

Günlük hayatımızda sık sık kullandığımız deyimlerden birisi de “Gülü seven dikenine katlanır” atasözüdür.

Her insanın hayatında çok sevdiği insanlar ya da eşyalar olabilir. İnsanların çko değer verdiği şeyler ne olursa olsun bu şeyler beraberinde hem olumlu şeyler hem olumsuz şeyler barındırır.

İnsanlar çok sevdiği insanlarla birlikte olup vakit geçirmeyi severler. Ancak her insanın iyi huyları olduğu gibi kötü huyları da vardır. Fakat birbirlerini seven ve değer veren kişiler onları sevdiklerinden dolayı bazen kusurlarını ve kötü huylarını görmezden gelebilirler. Çünkü insanlar güllerle dolu yollarda bile dikenler olduğunu bilirler.

Hayatta hiç kimseye dört dörtlük ve kusursuz değildir. Her insanın illaki onaylanmayan huyları vardır. Ancak sevdiğimiz insanları oldukları gibi kabul etmek onlarla olan ilişkilerimizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Çünkü hiç bir kimse hayatı boyunca ne kadar çaba gösterirse göstersin dört dörtlük ve kusursuz olamaz.

Gülü Seven Dikenine Katlanır Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Yorum Alanından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz