Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2020

Gülme, İki İnsan Arasındaki En Kısa Mesafedir Sözünün Anlamı

“Gülme, iki insan arasındaki en kısa mesafedir” özdeyişi ilgili duygu ve düşüncelerinizi açıklayınız. 

Gülümsemek dünyanın en güzel kavramlarından bir tanesidir. Gülümsemek birçok iyi duyguların resmi ya da iyi duyguların davetiyesi olarak kabul edilebilir. Dünyadaki en önemli değerlerden biri olan sevgi, gülümsemek ile pekiştirilebilmektedir. Sevginin bir anlamda gösteriliş biçimi olarak adlandırılabilmektedir.

Sevginin ve insan olmanın anahtarının bir tek gülümseme olduğu belirtilmiştir. Gülümsemek insan ilişkilerini güçlendirerek insanları birbirine bağlamaktadır. Gülümseyen insanların iç dünyalarının çok güzel olduğu düşünülür. Üstelik gülümsemek için insanın yerine getirmesi gereken herhangi bir durum söz konusu değildir. Yani gülümsemenin bir külfeti yoktur. Külfeti olmamasının yanı sırda birçok kazanımlara sebep olur.

Bir anlık gülümseme karşımızdaki insan için ebedi bir anlam ifade edebilmektedir. Gülümseme kendiliğinden ve içten verilmediği sürece hiç bir işe yaramaz. Gülümsemek birçok olumsuzluğu ortadan kaldırdığı gibi birçok olumlu durumları da ortaya çıkartmaktadır. Gülümsemenin hiç bir insana zararı yoktur aksine çok fazla yararı vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nehir dedi ki:

    kısa sade beğendim, Gülme, İki İnsan Arasındaki En Kısa Mesafedir Sözünün Anlamı ödevim vardı, Diyarbakır okul birincisi olarak beğendim. :)

Yorum Yaz