Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2021

Glenn Meade Sakkaranın Kumları Kitap Özeti

Sakkaranın Kumları özeti
Sakkaranın Kumları özeti kısa
Sakkaranın Kumları kitabının özeti

Sakkaranın Kumları kitabının özeti aşağıda verilmiştir ;

Yıl 1939..
Sakkara’nın Kumları kitabı, İkinci Dünya Savaşı’nın ortasında Mısır’da geçen ilginç ve sürükleyici bir öyküyü anlatıyor. Annesi Prusyalı, babası Amerikalı olan Jack, bahçıvanlarının oğlu Harr’yle birlikte Mısır’a, Sakkara kazılarında çalışmaya gider. Orada güzel Alman Yahudisi Rachel Stern’le karşılaşan iki genç ona aşık olur. İkinci Dünya Savaşı’nın çıkmasıyla birlikte Jack Avrupa’ya döner. İzmir’e doğru yola çıkan Rachel ise Naziler tarafından yakalanır ve ortadan kaybolur.

Dört yıl sonra, Roosevelt ve Churchill savaşın en önemli zirve toplantısı için Mısır’a gelir. Olaylar Harry, Jack ve Rachel’in Mısır’da tekrar bir araya gelmelerini sağlar. Ancak bu kez ayrı taraflardadırlar.
Sadece savaşın değl, bütün XX. yüzyılın kaderini değiştirebilecek bir suikast planı onları buluşturur.

Sakkara’nın Kumları’nın şaşırtıcı öyküsünü gerçek bir olaya dayandıran Meade, ‘Nazilerin, 1943’te çok önemli bir toplantı için Ortadoğu’ya geen Roosevelt ve Churchill’i öldürmeyi planlamaları tarihi bir gerçektir’ diyor.
Gerçek ve yarı gerçek olayların birbirine iyi bağlandığı, esas karakterlerin kusursuzca seçildiği kitap olağanüstü bir anlatıma sahip tavsiye ederim..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz