Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Girişimcilik Haftası ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda girişimcilik haftası ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İktisadi mal, mülk, hizmet ve üretimin bir araya getirilerek ekonomik fırsatlar doğrultusunda yeni değerlere dönüştürülmesi girişimcilik olarak tanımlanabilir. Girişimci olmak, iktisadi yaşamaya alışmak, ekonomik fırsatları iyi değerlendirmek ve ufuk çizgisine sahip olmakla ilgilidir.

Bir insanın ticari zekası girişimcilik özelliklerini etkiler. Girişimci olmak isteyen birinin piyasayı çok iyi takip etmesi gerekir. Ekonomik gelişmeleri ve analizleri yorumlayabilmeleri gerekir. Serbest piyasa ekonomisini takip etmeleri girişimciler oldukça verimli olmaktadır.

Endüstri alanlarının teknik bölümleri girişimcilik alanında en uygun yerlerdir. Teknik gelişmeleri takip etmek sürdürebilir kalkınma ve teknolojinin girişimcilik için bir kaynak olmasını sağlar. Girişimci olmak için girişimcilerin her şeyden haberdar olması gerekir.

Sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik gelişmelerden haberdar olmak fırsatları yakalamak, değerlendirmek ve dönüştürmek anlamında oldukça faydalı olmaktadır. Girişimci olmak için eldeki kaynakları fırsata çevirmek gerekir. Bu nedenle mevcut imkanları değerlendirmek daha önemlidir. Mevcut imkanlarla yeni fırsatlar oluşturmak gerçek girişimciliktir.

Girişimci insanlar sosyal ilişkilerde çok iyi olan insanlardır. İnsanlara cana yakın davranırlar. Hemen muhabbet kurarak pazarlama alanında da kendilerini gösterirler. Böylece kendi müşteri ağlarını kendileri oluştururlar. Sermaye, kaynak, hedef üçgeninde gerçek bir girişimci olmak için sosyal bir insan olmak gerekir. Girişimcilik haftasında bu kavramların üzerinde durmak gerekir.

Girişimcilik Haftası ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz