Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2021

Gelişmiş Ülkeler Arasına Girmek ile Atatürk’ün İnkılapçılık İlkesi Arasındaki İlişkiyi Araştırınız.

Aşağıda gelişmiş ülkeler arasına girmek ile Atatürk’ün inkılapçılık ilkesi arasındaki ilişkiyi araştırınız kısaca olarak ele alacağız.

İnkılapçılık ilkesi cumhuriyetin kurucu ilkelerinden biridir. İnkılapçılık sayesinde yapılan devrimler yoluyla muasır medeniyetler seviyesine çıkmayı sağlayacak çağdaş ve modern kurumlar ve sosyal haklar elde edilerek yeni bir anlayış sosyal ve siyasal olarak yerleştirilmeye çalışılmıştır.

Gelişmiş ülkelerde yeniliklerin önyargısız bir şekilde gerçekleştirilmesi, çağdaş ve modern bir algıda meydana getirilmesi cumhuriyetin kurulmasıyla inkılapçılık ilkesi doğrultusunda Anadolu topraklarında uygulanmaya başlanmıştır. Batı medeniyetinin esas alınması inkılapçılık ilkesi sayesinde olduğu için gelişmiş ülkeler arasına girmek de inkılapçılık ilkesi sayesinde olacaktır. Çünkü gelişmek için yenilik yapmak ve yeniliklere açık olmak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mine dedi ki:

    Teşekkürler. gelişmiş ülke olmak ödevi kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Yorum Yaz