Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2021

Geleneksel Türk El Sanatları Hakkında Büyüklerinize Sorarak ya da Çeşitli Kaynaklardan Yararlanarak Araştırma Yapınız.

Aşağıda geleneksel Türk el sanatları hakkında büyüklerinize sorarak ya da çeşitli kaynaklardan yararlanarak araştırma yapınız kısaca olarak ele alacağız.

Geleneksel Türk el sanatları, geçmişten günümüze kadar yapılan ve bu milletin en kadim ihtiyaçlarının en kadim duygu ve düşüncelerle estetik kaygı kazanarak geliştirilmesiyle ortaya konan eserler olarak bilinmektedir. Geleneksel Türk el sanatları, ebru, hat, çinicilik, çömlekçilik, bakırcılık, minyatür gibi sanatlardır.

Bu sanatların icra edilmesinde çeşitli farklı kimyasal ve fiziksel yöntemler kullanıldığından bilimden de yararlanılmakta, sosyal ihtiyaçlarında bilimle yoğrulmasıyla sanat değeri kazanan eserler de ortaya çıkmaktadır. Geçmişten günümüze kadar yapılmaya devam eden geleneksel sanatlar, günümüzde okul programlarında ve kurs yönetmeliklerinde de yerini alarak geleceğe taşınmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nursima dedi ki:

    Selamın aleyküm siteniz süper ötesi güzel, teşekkürler Geleneksel Türk El Sanatları Hakkında Büyüklerinize Sorarak ya da Çeşitli Kaynaklardan Yararlanarak Araştırma Yapınız. vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz