Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2018

Geçmişten Günümüze Evler

4211Yeryüzünde ilk insan meydana geldiği andan itibaren insanlar yeryüzünde barınma ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmışlardır. Her dönemdeki evler o dönemin şartlarına ve olanaklarına göre şekillenmiştir..

İnsanlar ilk zamanlarda aşırı soğuktan, aşırı sıcaktan ya da kendilerini farklı tehlikelerden korumak amacıyla evler yapmaya başlamışlardır.

İlk insanlar öncelikle kaya oyuklarında, ağaç kavuklarında ve mağaralarda yaşayarak barınma ihtiyaçlarını gidermeye çalışmışlardır. Sonralarda ise insanlar taş, toprak, ahşap gibi maddeleri kullanarak evler inşa etmeye başlamışlardır. İlk zamanlar da yapılan bu evler genellikle küçük ve tek katlı evlerdi. Ancak zaman geçtikçe insanlar yaşadıkları yani barındıkları evleri istek ve ihtiyaçlarına göre değiştirmiş ve geliştirmiştir.

Eski zamanlardan günümüze kadar yapılan evler arasında bir çok değişiklikler görülmektedir. Çünkü zaman geçtikçe evlerin görüntülerinde ve evlerin yapımında kullanılan malzemelerde değişiklikler yapılmıştır. Önceden evler tek katlı olarak inşa edilirken zaman geçtikçe evler bir çok insanın yaşayabileceği bir kaç kattan meydana gelen yüksek apartmanlar şeklini almıştır.

Günümüzde ise binalar taş, cam, tuğla, kereste, beton, çelik gibi malzemelerden inşa edilmektedir.

Geçmişten Günümüze Evler Hakkında Bilgi Verdiğimiz Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Yorum Alanından Hemen Bize Yazın.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz