Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Geçmişten Gelen Konuklar Kitap Özeti ve Konusu Kısa

Aşağıda geçmişten gelen konuklar kitap özeti ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

Geçmişten Gelen Konuklar isimli eserin konusu şu şekildedir:

Yağmur ve Damla zamanda yolculuk yaparak tarih seyri içinde insanların bazı teknik gelişmeler karşısında ne gibi davranışlar ortaya koyduğuna ve çağlar yaşadığına tanıklık etmek isterler. Bu nedenle Karain Mağarası yakınlarında bir kabileyi ziyaret ederek olayları seyrederler ve yaşarlar.

Geçmişten Gelen Konuklar isimli eserin özeti şu şekildedir:

Yağmur ve Damla, zaman bisikleti ile zamanda yolculuk yapmaya karar verirler. Zamanlarından yüz bin yıl önce Karain Mağarası yakınlarına gitmeye karar verirler. Kimseye görünmeden orada yaşayan insanların hayatlarını gözlemlerler. Çuka ve Anin kabile reisleri olarak bilinmektedir.

Birkaç sefer yapan Yağmur ve Damla artık tedbirsiz davrandıkları için bir gün Çuka’ya yakalanırlar. Bu durum karşısında bir şekilde kurtulmayı başarırlar. Yağmur ve Damla, kendi zamanlarından geçmişe bir takım şeyler götürmek isterler ama yapamazlar.

Bir gün Çuka’yı geçmişten günümüze getirmek isterler. Çuka günümüz dünyasını çok sever. Hayretle etrafına bakar. Günümüzden geçmişe bir şeyler götürmek ister. Yanına bir ayna alır ve götürür. Yağmur ve Damla bu durumu yaşadıkları zamanda farklılıkların oluşmasıyla anlarlar. Çuka’nın aldığı aynayı bulurlar ve her şey düzelir.

Yağmur ve Damla geçmişe giderek Çuka halkına yardım ederler. Fakat bu tarihi değiştirir. Çuka halkı ölmeye başlar. Bu nedenle Yağmur ve Damla bir daha zaman yolculuğu yapmamaya karar verirler.

Geçmişten Gelen Konuklar Kitap Özeti ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yonca dedi ki:

    güzel yazıya güzel derim, çünkü Geçmişten Gelen Konuklar Kitap Özeti ve Konusu Kısa mükemmel ötesi olmuş, Ben Giresun il birinciyisim, okulda da en güzel kızım, kıskananlar çatlasın!

  2. ceren dedi ki:

    Valla teşekkür ediyorum türkçe ödevimde işime çok yaradı elinize sağlık süpersiniz.

Yorum Yaz