Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2020

Geçmişte Kullanılan Aydınlatma Teknolojisi ile Günümüzde Kullanılan Aydınlatma Teknolojisinin Benzer ve Farklı Özellikleri Nelerdir?

Aşağıda geçmişte kullanılan aydınlatma teknolojisi ile günümüzde kullanılan aydınlatma teknolojisinin benzer ve farklı özellikleri nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Geçmişten günümüze kadar birçok aydınlatma teknolojisi geliştirilmiştir. Meşale, mum gibi teknik maddeler ateşin bulunmasıyla oluşturulmuştur. Kandiller, yağların aydınlatmalarda kullanılması günümüze yakın geçmişte gerçekleşmiştir. Geçmişten günümüze kadar gelen süreçte aydınlatma teknolojilerinin çağ atladığı görülmektedir. Özellikle elektriğin keşfedilmesi bambaşka bir dünyanın oluşmasına neden olmuştur.

Günümüzde 19. yüzyılda ampulün keşfedilmesi ve geliştirilerek kullanılmasıyla yaygın olarak elektrik kullanılmaktadır. Bu bakımdan geçmişte uygun aydınlatma teknolojileri kullanmak oldukça zahmetli iken günümüzde bu zahmet ortadan kalkmış ve aydınlatma sistemleri çok kolay bir şekilde çalıştırılmakta ve sistemleri ona göre geliştirilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. irem dedi ki:

    çok açıklayıcı hoca artı verdi

Yorum Yaz