Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Geçmişi Bilmenin Şimdiki Yaşayanlara Faydası Yoktur Münazara

Aşağıda geçmişi bilmenin şimdiki yaşayanlara faydası yoktur münazara kısaca olarak ele alacağız.

Geçmişi bilmenin şimdiki yaşayanlara faydası yoktur münazara şu şekildedir:

*Geçmişi bilmenin bir hükmü yoktur. Geçmiş geçmiştir. Önemli olan yaşanılan bu an ve geleceğe yönelik sonuçlarıdır. Bu bakımdan geçmişe takılıp kalmamak ve sürekli ileriye bakmak gerekir. Geçmişe takılıp kalmak insan psikolojisi açısından oldukça zararlıdır.

*Geçmiş yaşanmış ve bitmiş olaylardır. İnsanların iyi veya kötü geçmişe bağlı kalmaları zaman kaybına neden olur. Sürekli olarak geleceğe yönelik planlar yapmak ve anı yaşamak gerekir. Geçen zaman insanın aleyhinedir. Bu nedenle sürekli yeni şeylerle uğraşmak gerekir.

*Geçmişe bağlı kalmak gelecek adına bir şey yapmamak anlamına gelir. Özellikle insanların geçmişteki hatalara bağlı kalması geçmişi bilmenin faydasız olduğu gerçeğini ortaya koymaktadır. Geçmişi bilmeden insanlar çok doğal bir şekilde hayatlarına devam edebilirler. Geçmişi olmamak ile geçmişi bilmemek aynı şeyler değildir.

*Geçmişe bağlı kalıp geleceği ziyan etmemek gerekir. Yaşanmış zamanları yaşanması muhtemel zamanlara karşı heba etmemek gerekir. Bu bakımdan geçmiş hakkında bilgi sahibi olmanın bir anlamı yoktur. Faydacı bir tutum izleyen bireyler için elinde olanı değerlendirmek ve çözümler üretmek her zaman daha muhtemeldir. Elindeki sorunları çözümlere kavuşturmak için en güncel çözüm önerileri geliştirmek muhakkaktır. Bu nedenle geçmiş bilmenin faydası yoktur.

Geçmişi Bilmenin Şimdiki Yaşayanlara Faydası Yoktur Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. turgay dedi ki:

    Tabi ki geçmişi bilmenin şimdiki yaşananlara bir faydası olmaz. Geçmiş geçmişte kaldı o dönemin şartları ile bu dönemin şartları bir olmaz bu yüzden yaşanacaklarda aynı değildir hiç bir zaman.

    1. Sea dedi ki:

      harbiden çok iyi olmuş beğendim ödev bitmiş oldu sayenizde.

Yorum Yaz