Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Geçen Zaman ve Gelişen Teknolojinin Geleneklerimizi Nasıl Etkilediği ile İlgili Kısa Bir Konuşma Yapınız.

Aşağıda geçen zaman ve gelişen teknolojinin geleneklerimizi nasıl etkilediği ile ilgili kısa bir konuşma yapınız kısaca olarak ele alacağız.

Zaman içinde teknik ilerlemenin sağlanması bilimsel gelişmenin yaşanmasıyla beraber ortaya çıkmaktadır. Bilimsel gelişmelerin meydana gelmesi teknolojinin de gelişmesini sağlar. Teknolojinin gelişmesi hayatımızda makineleşmenin yaşanmasını sağlar. Makineleşme yaşandıkça kültürel olarak değişiklikler yaşanması da söz konusu olmaktadır.

Telefon, bilgisayar, televizyon, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihazların hayatımıza girmesi iletişim, ulaşım, temel ihtiyaçlar noktasında hızlı ve pratik olmayı sağladığı gibi ayrıca toplumda bireylerin birbirinden uzaklaşması, bencilliğin artması gibi sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Geçen zaman içinde gelişen teknolojinin geleneklerimizde özellikle akraba ziyaretlerini doğrudan olumsuz etkilediği yakından bilinmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Zaten çok iyi bir sitesiniz bu konuşma da her yaptığınız gibi yine çok iyi. Konuşmam için fikir verdiniz teşekkür ederim.

  2. danla bilic dedi ki:

    Selamın aleyküm okul siteniz cidden çok iyi, öğretmen beğendi, Geçen Zaman ve Gelişen Teknolojinin Geleneklerimizi Nasıl Etkilediği ile İlgili Kısa Bir Konuşma Yapınız. çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz