Geçen Zaman ve Gelişen Teknolojinin Geleneklerimizi Nasıl Etkilediği ile İlgili Kısa Bir Konuşma Yapınız.

Aşağıda geçen zaman ve gelişen teknolojinin geleneklerimizi nasıl etkilediği ile ilgili kısa bir konuşma yapınız kısaca olarak ele alacağız.

Zaman içinde teknik ilerlemenin sağlanması bilimsel gelişmenin yaşanmasıyla beraber ortaya çıkmaktadır. Bilimsel gelişmelerin meydana gelmesi teknolojinin de gelişmesini sağlar. Teknolojinin gelişmesi hayatımızda makineleşmenin yaşanmasını sağlar. Makineleşme yaşandıkça kültürel olarak değişiklikler yaşanması da söz konusu olmaktadır.

Telefon, bilgisayar, televizyon, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihazların hayatımıza girmesi iletişim, ulaşım, temel ihtiyaçlar noktasında hızlı ve pratik olmayı sağladığı gibi ayrıca toplumda bireylerin birbirinden uzaklaşması, bencilliğin artması gibi sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Geçen zaman içinde gelişen teknolojinin geleneklerimizde özellikle akraba ziyaretlerini doğrudan olumsuz etkilediği yakından bilinmektedir.

2 yorum

  1. Selamın aleyküm okul siteniz cidden çok iyi, öğretmen beğendi, Geçen Zaman ve Gelişen Teknolojinin Geleneklerimizi Nasıl Etkilediği ile İlgili Kısa Bir Konuşma Yapınız. çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.