Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Gebelik İçin Aşılamadan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Gebelik İçin Aşılamadan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gebelik için aşılamadan sonra dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi

Gebe kalmak isteyen kadınlarda  aşılama büyük önem taşımaktadır. Olmazsa olmaz bir önem arz eden aşılama yapılırken ve yapıldıktan sonra birtakım kurallara dikkat etmek gerekmektedir. Aşılama söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken ilk kural aşı yapılacak ortamın temiz ve steril bir ortam olmasıdır. Gebe kalmak için yaptıracağınız yer öncelikle güvendiğiniz bir hastane olmalıdır. Aşılama uygulamasının ardından aşılama yapılan kişinin çok iyi dinlenmesi ve beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Sebze, meyve, vitamin ve karbonhidratlar doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır.

Aşılamanın ardından tüketilen alkol ve sigara da sağlığa büyük zarar vermektedir. Bu maddelerin kullanımı her zaman zararlı olsa da özellikle aşılamadan sonra eğer normalde kullanılıyorsa bile mutlaka bırakılmalıdır. Çünkü alkol ve sigara hem üremeyi etkilemekte hem de sperm kalitesini düşürmektedir. Bu durum da gebe kalmayı doğrudan ve dolaylı yoldan olumsuz etkilemektedir. Aşılama yapılan kişi ağır kaldırmamalı stresten ve uykusuz kalmaktan uzak durmalıdır.

Aşılamanın öncesinde olduğu kadar sonrasında da kişi kendisine dikkat etmelidir. Bu konuda doktorun uyarılarına mutlaka uyulmalıdır. Aşılamanın ardından 14 gün sonra bir kan testi yapılır. Bu testin ardın doktorunuz size durumla ilgili bilgi verecektir.

Kaşıntının Nedenleri

Gebe Kalmak İçin Yağılan Aşıdan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir Konusunda Sorularınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Tuba dedi ki:

    Merhaba ben Aşılama yaptım 2 mart bir hafta şişkinlik var bu normal mi doktor bey.

  2. Kader dedi ki:

    Canım bende 8 gün önce aşılama yaptım ama Hale’nde sancım kasılmalarım oluyo merakla bekliyorum çok heyecanlıyım inşallah ikimizinde olur

  3. tuba şen dedi ki:

    Merhaba Ben bir gün önce aşılama yaptırdım ilk gün hiç bir ağrım yoktu ama şu anda karın ağrısından kıvranıyorum sanki gaz sancısı gibi sizce bu normalmi tşk ederim

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781