Gallery İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Gallery İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Gallery (Galeri)

Gallery kelimesi, sanat eserleri, fotoğraflar veya müzik gibi görsel veya işitsel materyallerin sergilendiği bir mekânı ifade eder. İşte, Gallery kelimesinin İngilizce cümle içinde kullanılmış 20 örnek cümlesi:

 1. The art gallery was filled with breathtaking paintings. (Sanat galerisi nefes kesen resimlerle doluydu.)
 2. I’m going to visit a gallery downtown this weekend. (Bu hafta sonu şehir merkezinde bir galeriye gideceğim.)
 3. The gallery showcased some of the most amazing sculptures I have ever seen. (Galeri, şimdiye kadar gördüğüm en harika heykellerden bazılarını sergiledi.)
 4. The museum has a gallery devoted entirely to ancient artifacts. (Müzenin tamamen antik eserlere adanmış bir galerisi var.)
 5. We spent hours wandering around the gallery admiring the paintings. (Resimleri hayranlıkla izleyerek galeride saatler geçirdik.)
 6. This gallery is famous for its contemporary art collection. (Bu galeri, çağdaş sanat koleksiyonuyla ünlüdür.)
 7. The gallery owner is looking for new artists to showcase. (Galeri sahibi sergilemek için yeni sanatçılar arıyor.)
 8. The gallery was closed for renovations. (Galeri yenileme çalışmaları nedeniyle kapalıydı.)
 9. I love going to the gallery to see the latest art exhibitions. (En son sanat sergilerini görmek için galeriye gitmeyi seviyorum.)
 10. The gallery is hosting a charity auction to raise money for a local school. (Galeri, yerel bir okul için para toplamak için bir hayırsever müzayedesi düzenliyor.)
 11. The gallery features a wide variety of art, from classical to modern. (Galeri, klasikten modern sanata kadar geniş bir sanat yelpazesi sunar.)
 12. The new gallery opening was a huge success. (Yeni galerinin açılışı büyük bir başarıydı.)
 13. The gallery offers guided tours for those who want to learn more about the artwork. (Galeri, sanat eserleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için rehberli

turlar sunuyor.)
14. The artist’s work is on display in the gallery for the entire month. (Sanatçının çalışmaları, galeride tüm ay boyunca sergileniyor.)

 1. The gallery is located in a beautiful historic building. (Galeri, güzel bir tarihi binada bulunuyor.)
 2. The gallery is closed on Mondays. (Galeri pazartesileri kapalıdır.)
 3. The gallery hosts events and workshops for art enthusiasts. (Galeri, sanat tutkunları için etkinlikler ve atölye çalışmaları düzenliyor.)
 4. The gallery has a café where visitors can relax and enjoy a coffee. (Galerinin bir kafesi var ve ziyaretçiler burada dinlenebilir ve kahvelerini içebilirler.)
 5. The gallery is free to visit on the first Sunday of every month. (Galeri, her ayın ilk Pazar günü ziyarete ücretsizdir.)
 6. The gallery has a gift shop where you can buy art books, prints, and souvenirs. (Galeride sanat kitapları, baskılar ve hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz bir hediye dükkanı bulunmaktadır.)

Bu cümlelerde Gallery kelimesinin anlamı, sanat galerisi, müze galerisi veya gösteri salonu gibi görsel materyallerin sergilendiği mekânlarla ilgilidir. Galeri kelimesi genellikle sanatçıların çalışmalarını sergiledikleri yer olarak düşünülse de, müzik, fotoğraf ve diğer görsel materyaller de galerilerde sergilenebilir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.