Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

Gala TV Frekansı

Gala TV Uydu Frekansı Türksat, Gala TV Frekans Güncel 2018 Türksat 4A uydusu

Cine 5 bünyesinde kurulmuş bir televizyon kanalıdır. İlk zamanlarda Yeşilçam’ın hafızalarda kalan filmlerini yayınlayan bir kanal olarak kurulmuş olsa da günümüzde hafif müzik yayını yapan bir kanal durumundadır.

Kanal 2000 yılında Cine-Digital’den şifreli olarak yayınlanmaya başlamıştır. 2002’de Cine-Digital kapanınca yeniden şifresiz yayına devam etmiştir. Aynı yıl TMSF kanala,  Erol Aksoy’un borçları sebebiyle el koymuştur. Bu sebeple maddi sıkıntı içine giren kanal, sadece Türk filmi yayını yapmayı bırakmış ve müzik yayını yapan bir kanal haline gelmiştir.

2006 yılında borçlarını ödeyeceğini taahhüt eden Erol Aksoy kanalı ve Gala TV’nin kardeş kanallarını geri almışsa da verdiği sözde duramayınca Gala TV 23 Mart 2010’da TMSF tarafından Sebil Yayıncılık A.Ş’ye satılmıştır.

Cine 5 ve Maxi TV Gala TV’nin kardeş kanallarıdır. Günümüzde belirli bir kesime hitap eden kanalın müzik yayınları devam etmektedir.

Gala TV

Dikkat !: Hemen Alttaki Linke Tıklayarak yeni frekansları görebilirsiniz. Bu Kanal Türksat 4A Uydusunda Yeni Frekansına Geçmiştir.

Türksat 4A Yeni Frekans Bilgileri Kanal Listesi İçin Tıklayınız

Gala TV Frekansı – Gala TV Türksat 4A Yeni Frekans Ayarları

Gala TV Frekansı İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sultan dedi ki:

    Malazgirt Haftası ve Malazgirt Savaşı

    kısaca bilgi lazımdı bitirdim teşekkürler. Her yıl 15-21 Nisan tarihleri arasında kutlanıyor.

Yorum Yaz