Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

G Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda G harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hayvan türleri genetik ve çevresel kalıtımla çoğalmaktadır. Doğal bariyerler, iklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü olarak biyoçeşitliliği sağlar. Ekosistemlerinde hayat alanı bulan hayvanlar verimli döllerle nesillerini devam ettirerek çoğalırlar. Dünya üzerinde birçok tür ve milyonlarca hayvan bulunmaktadır.

 

 

G harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Geko: Ev kelerleri olarak bilinir. Sıcak iklimlerde, insanlarla sosyal alan paylaşarak, ses çıkararak yaşayan kertenkele ailesindendir. Sürüngendirler. İyi bir tırmanıcı olarak özellik kazanmışlardır. Böcek yiyerek beslenirler.

 

Gelincik: Mustelidea familyasından Mustela cinsinden küçük etçillerdir. Türkiye’de hemen her bölgede bulunur. Karın bölgeleri beyaz, sırt bölgeleri kahverengidir. Yuvarlak kulakları ve tüylerle kaplı vücutları vardır.

 

Gergedan: Gergedangillerdendir. Şimdiye kadar neslini devam ettirebilmiş, fillerden sonra en büyük kara hayvanlarıdır. Asya ve Afrika kıtalarında yayılmışlardır. Otçul olarak ormanlarda yaşarlar. Yüzlerinde burun üzerinde ve ağız üzerinde biri küçük biri büyük iki boynuzları vardır. Kafaları ve gövdeleri iridir.

 

Guguk Kuşu: Guguksular familyasındandır. Kısa ve sivri kanatları sayesinde çok hızlı uçarlar. Göçmen olarak da yaşarlar. Daha çok ormanlarda bulunurlar. Renkleri yaşadıkları ortama göre değişebilir.

 

 

Güve: Güve deyince kelebekler akla gelir. Odun, kumaş, kürk gibi şeylere musallat olurlar.

 

 

Güvercin: Güvercingillerdendir. Baş bölgesi mavi tonlarındadır. Gövdesi griye çalan mavidir.  Alaca siyah benekleri de bulunur. Kanat altları beyazdır. Gagaları siyah küçüktür. Sosyal alanlarını insanlarla paylaşırlar.

 

G Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ecrin dedi ki:

    Goril sayılır mı arkadaşlar, oyun oynarken yazmış arkadaşım.

  2. helin dedi ki:

    ya bu h harfi ile başlayan hayvan isimleri bulmak ne kadar zormuş başka yok mu acaba? G,R ve D harfiyle başlayan isimler zorlukları hayatlarına çekiyormuş.. Ayrıca zor ve ketumlarmış falan.. söyleyenin yalancısıyım..

Yorum Yaz