Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Fobi Nedir Kısaca - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Fobi Nedir Kısaca

İnsanları bu hayatta sıkıntıya sokmaya sebep olan bazı duygu durumları vardır. Bu duygu durumlarından bir tanesi ise korku olmaktadır. İnsanlar hayatta karşılaştıkları ya da karşılaşacaklarını düşündükleri bazı şeylerden korkarlar. Her insan farklı nesnelerden ya da durumlardan korkabilir. Her insan birbirinden oldukça farklı olduğu için korkuları da farklılık gösterebilir. Bu durum tam olarak fobi kelimesi ile açıklanır. Peki fobi nedir kısaca bilgi verelim istedik. İnsanların fobilerine ne gibi örnekler verilebilir? Fobilerin insan yaşamına etkisi nedir? Bu ve bunun gibi bazı soruların cevaplarını arıyor ya da fobiye dair detaylı bilgi görmek istiyorsanız, bu sayfada kalmaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

Korku çok güçlü bir duygu durumu olmak ile birlikte insan hayatına çok önemli etki etmektedir. İnsanların herhangi bir şeyden korkmaları, endişelenmeleri ve abartı bir şekilde panik olma durumuna fobi adı verilir. İnsanların çok farklı fobileri bulunabilir fakat her fobinin ortak yönü korku duyulan şeyin bilinç dışı bir hale gelme imkanına sahip olmasıdır. İnsanlar kendileri için tehlikeli buldukları şeyler ile ilgili korku duyarlar. Bu durum da insanların fobileri olarak adlandırılır.

Fobisi olan insanlara örnek vermek istersek, bunların geniş alana karşı fobisi olan insanlar, yüksek alana karşı fobisi olan insanlar, hayvanlara karşı fobisi olan insanlar, karanlığa karşı fobisi olan insanlar ve gök gürültüsüne karşı fobisi olan insanlar olduğunu söyleyebiliriz.

Fobi Nedir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yeliz dedi ki:

    Merhabalar bu yazı vallaha çok iyi, ödevim hemen bitti, benim adım Yeliz, ben Fobi Nedir Kısaca yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781