Flipper İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Flipper İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Flipper Nedir?


Flipper, genellikle yüzme için kullanılan ve ayak bileği çevresinde yer alan lastik veya kumaş bantlarla tutturulan yüzme paletleridir. Bu paletler, yüzme sırasında bacakların daha hızlı hareket etmesine yardımcı olur ve suyun üstünde daha iyi bir denge sağlar.

Örnek Cümleler:


1. I love using my flippers when I go snorkeling. (Sualtı dalışı yaparken paletlerimi kullanmayı seviyorum.)
2. She wore flippers on her feet to swim faster. (Daha hızlı yüzebilmek için ayaklarında paletler vardı.)
3. The swim coach told the team to use flippers during practice. (Yüzme antrenörü takıma antrenman sırasında palet kullanmalarını söyledi.)
4. I need to buy a new pair of flippers before my scuba diving trip. (Dalış gezimden önce yeni bir çift palet almam gerekiyor.)
5. Flipper helped the swimmer glide through the water effortlessly. (Palet, yüzücünün su üzerinde kolayca kaymasına yardımcı oldu.)
6. The children enjoyed playing with their flippers in the pool. (Çocuklar havuzda paletleriyle oynamaktan keyif aldılar.)
7. My flippers got tangled in seaweed while I was swimming. (Yüzüyorken paletlerim deniz yosunuyla dolandı.)
8. The professional diver wore flippers and a wetsuit to explore the underwater cave. (Profesyonel dalgıç, sualtı mağarasını keşfetmek için palet ve dalış tulumu giydi.)
9. Flippers are essential equipment for any serious swimmer. (Paletler, ciddi yüzücüler için temel ekipmandır.)
10. He struggled to swim without his flippers. (Paletleri olmadan yüzmekte zorlandı.)
11. The swimmer put on her flippers and goggles before jumping into the pool. (Yüzücü havuza atlamadan önce paletlerini ve gözlüklerini taktı.)
12. Flippers come in different sizes to fit all foot sizes. (Paletler, tüm ayak numaralarına uyacak şekilde farklı boyutlarda üretilir.)
13. The diver’s flippers made a loud noise as he walked on the dock. (Dalgıcın paletleri, iskeleye yürürken yüksek bir ses çıkardı.)
14. The kids pretended to be dolphins with their flippers on. (Çocuklar, paletlerini takarak yunus gibi davrandılar.)
15. My flippers have a blue and green design. (Paletlerimin mavi ve yeşil bir tasarımı var.)
16. She kicked her flippers back and forth to swim faster. (Daha hızlı yüzmek için paletlerini öne arkaya doğru çekiştirdi.)
17. The swimmer removed his flippers and walked barefoot on the sand. (Yüzücü, paletlerini ç

ıkartıp, çıplak ayakla kumda yürüdü.)
18. Flippers are often used by lifeguards to reach people in the water quickly. (Paletler, cankurtaranlar tarafından suda hızlıca insanlara ulaşmak için sıklıkla kullanılır.)

  1. The scuba diver’s flippers helped her move gracefully through the coral reef. (Dalışçının paletleri, mercan resifinde zarifçe hareket etmesine yardımcı oldu.)
  2. He forgot to pack his flippers for the beach vacation and had to rent a pair. (Plaj tatili için paletlerini paketlemeyi unuttu ve bir çift kiralamak zorunda kaldı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.