Fişlerdeki Vergi Oranlarının Farklı Olmasının Nedenleri Neler Olabilir? Belirtiniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Fişlerdeki Vergi Oranlarının Farklı Olmasının Nedenleri Neler Olabilir? Belirtiniz.

Bu yazımızda fişlerdeki vergi oranlarının farklı olmasının nedenleri neler olabilir belirtiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Fişler, vergi ödendiğinin kanıtıdır. Bir müesseseden alınan fiş o alışverişte kurumun vergisini tam olarak ödediğini göstermektedir. Fişlerde, vergi oranları bazen farklı olabilir. Bu vergilendirilen ürünlerin farklı kategorilerde olması ve katma değerlerinin farklı olmasıdır.

Vergilendirme sistemi, ekonominin kalkınmasında ve gelişmesinde önemli bir yere sahiptir. Gıda, otomotiv, tekstil, inşaat vesaire alanlarda vergilendirme oranları bulunmaktadır. Bu alanlarda vergilendirme %8 ile %18 arasında değişmektedir. İletişim, ulaşım, gelir, çevre, emlak, otomotiv vergileri farklı farklıdır. Fişlerdeki vergi oranları da ürünlerin menşeine göre vergilendirilmeleri nedeniyledir. Her ürünün vergisi farklı olabilir. Bu ürünlerin faturasında da farklı vergi oranları bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sibel dedi ki:

    Ben hep fişlerdeki vergi oranlarının farklı olmasının nedenlerini düşünürdüm. Mesela giyim ürünlerinde farklı oran yiyeceklerde farklı oran kullanılmış oluyordu.

Yorum Yaz