Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Fırsat İle İlgili Sohbet Yazısı

Bu yazımızda fırsat ile ilgili sohbet yazısı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Fırsat nedir? Bir şeyin yapılması için en elverişli zaman ya da ortamdır. Değerlendirilmesi gerek şartlardır. Herkes için eşit olabilir mi? İmkanlar eşit olabilir fakat fırsatlar farklılık gösterir. Çünkü imkan kişinin müdahale edebileceği bir durumdur. Önlem alınabilir, geliştirilebilir. Fırsat öyle değildir.

Fırsat, biraz da çok çalışmakla ilgilidir. Çok çalışmak her zaman fırsat doğurur. Fırsat ve imkan birbirine çok sık karıştırılıyor. Fırsat imkanların değerlendirilmesidir. Sınav bir fırsattır, bir kitaba sahip olmak ise imkandır.

Fırsatlar değerlendirilmelidir. Fakat buna nasıl karar verilecek? Fırsatın farkına varmak için tecrübeli olmak gerekir. Tecrübeli olmak ya da tecrübe sahibi birisinden yardım almak gerekir. Çünkü insanlar her şeyi bilemezler. Yanlış yaparak doğruya ulaşanlar tecrübeli insanlardır.

Fırsatların değerlendirilmesi için, bir durumu baştan sona analiz etmek ve neler ortaya çıkabileceğini düşünmek ve hesaplamak gerekir. Belki o zaman fırsatlar tecrübe olmadan da değerlendirilebilir.

Eğer bir fırsat varsa, o fırsatın sonuçlarının hesaplanması takdir değerlendirilmek için vardır. Her sonuç yapıcı olmaz. Yıkıcı sonuçlar da bizim içindir. Aslında fırsatların imkanlarla da fazla ilişkisi yoktur. Biraz azmetmek gerekir. Azim ve sabırla gelen çalışkanlık fırsat doğurur.

İyi düşünmek, iyi karar vermek ve sonuçlarını hesap edip, sabretme eşiğimizin farkında olmak, fırsatları değerlendirmemiz için gerekli olan birikim ve donanımlardır. Böylece her imkanda her fırsatı kolayca değerlendirir, fırsatları kaçırmadan ilerleyebiliriz.

Fırsat İle İlgili Sohbet Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz