Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2021

Fındık Yetiştiriciliği ve Bununla İlgili Ekonomik Faaliyetler Dışında Karadeniz’e Kıyısı Olan İllerimizde Yürütülen Başka Hangi Ekonomik Faaliyetleri Biliyorsunuz?

Aşağıda fındık yetiştiriciliği ve bununla ilgili ekonomik faaliyetler dışında Karadeniz’e kıyısı olan illerimizde yürütülen başka hangi ekonomik faaliyetleri biliyorsunuz kısaca olarak ele alacağız.

Karadeniz Bölgesi, tarım, ticaret, sanayi gibi faaliyetlerin yapıldığı ve ekonomik faaliyetlerde her geçen gün gelişmelerin yaşandığı bir bölge olma özelliği taşımaktadır. Karadeniz’de dünyaca ünlü olarak fındık yetiştiriciliği öne çıkmaktadır. Bunun dışında farklı tarım ürünleri ve ekonomik faaliyetler de bölgede yapılmaktadır.

Karadeniz Bölgesi’nde yapılan ekonomik faaliyetler, gemicilik, denizcilik, balıkçılık, ormancılık, madencilik, sanayi faaliyetleri, enerji üretimleri, tarım faaliyetlerinde tütün, mısır, çay üretiminin gerçekleştirilmesi gibi durumlar diğer faaliyetlerdir. Karadeniz bu bakımdan ülke ekonomisine katkı sağlayan en üretken bölgelerden biri olma özelliğine sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu köseoğlu dedi ki:

    selam arkadaşlar okul siteniz inanılmaz güzel, sağ olun, benim adım duygu köseoğlu, ben Fındık Yetiştiriciliği ve Bununla İlgili Ekonomik Faaliyetler Dışında Karadeniz’e Kıyısı Olan İllerimizde Yürütülen Başka Hangi Ekonomik Faaliyetleri Biliyorsunuz? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

    1. MELEK dedi ki:

      sen gerçekten duygu köseoğlu musun? .-.

Yorum Yaz