Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Fetih İle İşgal Arasındaki Farklar

Fetih ile işgal arasındaki fark konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Fetih ve işgal kelimeleri çoğu zaman karıştırılmaktadır ancak fetih ve işgal kelimeleri birbirinden farklı anlamlar taşıyan iki kelimedir.

Bir bölgeye ve o bölgedeki halka zarar vermeden o bölgeyi almak için yapılan faaliyete Fetih adı verilir. Fetih sırasında fethedilen yerlerin dini inanışlarına karışılmaz ve halk, din konusunda özgür bırakılır. Fethedilen bölgedeki halkın yaşam tarzı değiştirilmez sadece o bölgeyi yöneten devlet değişmektedir yani halk aynı yaşamına devam eder. Fethe örnek olarak İstanbul fethini verebiliriz.

İşgal ise söz konu olan bölgeyi bertaraf etmek yani harabeye döndürmektir. İşgal nedenlerinin altında bir çok nedenler vardır ve işgallerin nedenlerinin büyük bir kısmı dini nedenlerdir. İşgal, ortada alınacak toprak parçası yokken o bölgede örneğin petrolü bahane ederek o bölgenin alt üst edilmesidir. Mesela; Amerika Birleşik Devletleri’nin Ortadoğu ülkelerine yaptığı işgal niteliğinde faaliyetlerdir.

Fetih İle İşgal Arasındaki Farklar, Fetih İle İşgal Arasındaki Fark Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz