Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Fenikeliler Neyi Buldu?

Aşağıda fenikeliler neyi buldu kısaca olarak ele alacağız.

Medeniyetler tarihinde en önemli yerlere sahip olan uygarlıklardan biri de Fenikelilerdir. Fenikeliler tarım, hayvancılık ve ticari faaliyetlerde ileri gitmişlerdir. Mantık, felsefe, hukuk, matematik, tıp, astronomi alanında çalışmalar yapmışlardır. Bilim ve sanat alanında köklü değişimler yaşanmasına neden olmuşlardır.

Fenikeliler daha çok alfabe alanında köklü değişimlerin yaşanmasında etkili olmuşlardır. Yazının icadından sonra alfabenin her sesi bir harf karşılayacak şekilde düzenlenmesi Fenikeliler döneminde yaşanmıştır. Fenikeliler, her harfin bir sese karşılık geldiği Fenike Alfabesi’nin geliştirilmesinde etkili olmuşlardır. Fenikelilerin yaptığı bu çalışmalar alfabeleri daha da geliştirilmesini sağlamıştır. Böylece yazı araç ve gereçleri gelişmiş, yaygınlaşmış ve her medeniyet tarafından özellikle kullanılmaya başlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özlem dedi ki:

    Fenikeliler kendilerine has bir alfabe geliştirmeleri ile tanınmış. Fenike alfabesi günümüzde kullanılan birçok çağdaş alfabeye ilham olmuş önemli bir alfabedir.

Yorum Yaz