Farklı Özellikteki Bireylere Karşı, Sorumluluklarımız Ve Duyarlılıklarımız Nelerdir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Farklı Özellikteki Bireylere Karşı, Sorumluluklarımız Ve Duyarlılıklarımız Nelerdir?

Bu yazımızda farklı özellikteki bireylere karşı sorumluluklarımız ve duyarlılıklarımız nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toplumda farklı özellikte bireyler olabilir. Farklı özellikteki bireylere karşı sorumluluklarımız ve duyarlılıklarımız da olmalıdır. Farklı özellik derken engelliler de kastedilmektedir. Engelli de olsa insan, insandır. İnsan olması hasebiyle değerlidir. Değer görmesi gerekir. İnsanlık bu şekilde yaşamaktadır.

Toplumda farklı özellikteki bireylere karşı sorumluluklarımız ve duyarlılıklarımız bulunmaktadır. İnsanların bir arada ve mutlu ve huzurlu yaşamaları için sorumluluklar ve duyarlılıklar oldukça önemlidir. Temel hak ve özgürlüklerimizin korunmasında sorumluluklarımız öne çıkmaktadır. İnsanlara olan sevgi ve saygımızda da duyarlılıklarımız ortaya çıkmaktadır. Duyarlı insanlar farklı özellikteki insanların eksikliklerini normal karşılarlar. Toplumda duyarlılık birlikteliği sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mert dedi ki:

    hazırlayanların eline sağlık, kısa ve tam istediğim gibi olmuş ödevimi bitirdim sayenizde. :)

  2. bahattin dedi ki:

    Farklı özellikteki bireylere karşı sorumluluklarımız ve duyarlılıklarımızın başında bence onlara saygı duymak gelir. Saygı ve hoşgörü oldukça tüm farklılıklar önemini yitirir.

Yorum Yaz