Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Farklı Kültürlerde Komşuluk İlişkileri Nasıldır

Farklı kültürlerde komşuluk ilişkileri nasıl hakkında bilgi kısaca, Farklı kültürlerde komşuluk ilişkileri nasıldır

Komşuluk ilişkilerinin iyi olması insanların her zaman yararına bir durum olmuştur. İnsanın başına zorluklar ve felaketler gelebilir. Kötü bir durumdayken insanlara ilk olarak aileleri yerine komşuları yardım eder, insanlar kötü günlerinde önce komşularına koşarlar.

Türkiye’de komşuluk ilişkileri çok önemlidir. Komşularla olan bağlar sıkıdır ve komşular kötü günlerde hep ilk yardıma koşan kişiler olurlar. Komşuluk ilişkileri üzerine atasözlerimiz bile vardır. Farklı kültürlere bakıldığında ise bizim kültürümüzdeki kadar komşuyu değerli gören çok az kültür olduğunu görürüz.

Uzun yıllar boyunca aynı binada oturmuş ancak komşuları ile tanışmamış insanlara yabancı ülkelerde rastlanabilmektedir. Bugün insan hayatının yoğunlaşması ve insanların daha büyük binalarda oturmaları gibi nedenlerden dolayı komşuların birbirini tanımaması durumu daha sık görülmektedir.

Daha eski dönemlerde yaşamış insanlar komşuluk ilişkilerini çok güzel bir şekilde sürdürmüş insanlardır. Evde tuz kalmasa ilk olarak komşudan istenmesi, sevince ve üzüntüye komşuların her zaman dahil edilmesi bunun en açık kanıtıdır. Günümüzde Türkiye’de bile insanlar komşularından uzaklaşmaktadır. İnsanlar kendi evlerinde, sevinçlerini ve üzüntülerini yalnız yaşar hale gelmiştir.

Farklı Kültürlerde Komşuluk İlişkileri Nasıldır Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz