Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2018

Falcılık ve Büyücülüğün Toplumdaki Olumsuz Etkileri

Türk milleti, uzun yıllar önce İslamiyeti kendisine din olarak kabul etmiştir ve uzun süredir yaşamsal değerlerini de Kur’an-ı Kerim’in öğütlediği şekilde yaşamaktadır. Ancak diğer yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi dünya üzerinde çok çeşitli düşüncelere, anlayışlara sahip insanlar olduğundan dolayı zaman içerisinde İslam dinine inanan veya inanmayan insanlar arasında da çeşitli batıl düşünceler ortaya çıkmıştır. Falcılık, büyücülük gibi şeyler de İslam dininin kesinlikle yasakladığı davranışlar arasında olmaktadır.

falcılık ve büyücülük ile ilgili görsel sonucu

İslam dinine göre geleceği Allah’tan başka kimsenin bilmesi gibi bir durum olmamaktadır. Ancak çeşitli yerlerden güç aldığını iddia eden bazı kimseler, çeşitli ayin gibi şeyler yaparak fal bakmak veya büyü yapmak gibi davranışlarda bulunmaktadırlar. Bu tür davranışlar İslam dinine göre de kesinlikle yasak olduğu gibi aynı zamanda toplum üzerinde de bazı olumsuz etkiler bırakabilmektedir.

Bu tür insanların toplumda var olması ile birlikte insanlar, gerçek bilimden ve aklın yolundan uzaklaşarak bu tür batıl insanlara prim vermektedirler. Bu da toplum içerisinde, insan ilişkileri noktasında bir yozlaşma oluşturmaktadır. Bu yozlaşma ise insanlar arası ilişkiyi bitiren bir hal almaktadır. Bununla birlikte bu tür şeylerin topluma en büyük zararı aklın yolundan, bilimin yolundan uzaklaşılması olmaktadır. Bilimi hayatına adapte edemeyen, hayatını hurafelere göre yaşayan toplumlar gerçeklik algısından uzakta ve kendi hayal dünyalarında yaşamlarını sürdürerek dünya devletlerinin çok gerisinde kalan toplumlar oluşturmaktadırlar.

Falcılık ve Büyücülüğün Toplumdaki Olumsuz Etkileri Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz