Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Fakirlik Ayıp Değil Tembellik Ayıp Kompozisyon

Aşağıda fakirlik ayıp değil tembellik ayıp kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar ihtiyaçları için çalışmak zorundadır. Çalışmadan bazı şeyleri elde etmek ve bazı şeylere sahip olmak mümkün değildir. İnsanların hayatlarına bir şekilde devam edebilmeleri için çalışmaları gerekir.Bunun için insanlar meslek sahibi olmaya uğraşırlar.

İnsanlar bazen çalıştıklarının karşılığını alamaz. Ellerine geçene razı olurlar. Ama yine de çalışmaya ve çabalamaya devam ederler. Çünkü hayatlarında bazı sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu nedenle fakirlik bir kusur değildir. İnsan çalıştığının karşılığını bulduğu sürece fakirlikten şikayet etmemelidir.

Fakirliğin bir sorun olarak algılanmaması gerekir. Fakirliğin tembelliğe yorulması da doğru değildir. Bu nedenle tembellik fakirliğe neden olsa da fakirlik ayıp değildir, tembellik ayıptır. Tembel olmak insanın yapacağı bir iş değildir.

Tembel olmak bir ihanet içinde olmak gibidir. Çünkü zaman akıp gitmektedir. Zamanın akışına karşı insanların bir dakika bile boşa geçirmeden sürekli olarak çalışması ve çabalaması gerekir. Fakirlikten şikayet etmek de doğru değildir. Tembel kişilerin de şikayet etmeye hakkı yoktur. Maddi fakirlik içinde olmak eğer tembellikten kaynaklanıyorsa o kişi fakir olmayı hak ediyor demektir.

Atalarımız fakirlik ve tembellik arasındaki bağı en iyi şekilde kurarak fakirliği kabul, tembelliği reddetmişlerdir. Bu nedenle bizim de bu yolu takip etmemiz gerekir. Tembelliğe ve şkiayetlere son vermemiz gerekir.

Fakirlik Ayıp Değil Tembellik Ayıp Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ümmühan dedi ki:

    Fakirliğin ayıp olması çok saçma insanın elinde olan bir şey değil bu rızkı veren Allah’tır. Çok çalışırsın ama çok kazanamazsın bu insanların suçu değil. Önemli olan verimli olmak az da olsa bir şeyler kazanmak için uğraşmak.

Yorum Yaz