Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

Facebook Toplu Mesaj Silme

Facebook toplu mesaj silme nasıl yapılır, Facebook mesajları silme komple

Facebook Mesajları Toplu Olarak Nasıl Silinir

Facebook kullanıcılarına sunulan çevrimiçi bir sosyal ağ servisidir. Dünyada en sık dolaşılan internet siteleri arasındadır. Mark Zuckerberg’in 2004 yılında henüz  Harvard Üniversitesi’nde öğrenci iken kurduğu Facebook’u bugün 1 milyardan fazla kişi kullanıyor. 2004 yılından bu yana yüzlerce kez güncellenen Facebook’un bu kadar tutulmasındaki sırrı kullanıcı dostu ara yüzü olduğudur. Bu süre zarfında birçok kez değişen Facebook hiçbir zaman sadeliğini kaybetmedi.

Uzun yıllar anında mesajlaşma da  zirveye sahip olan MSN Messenger programının pabucu, Facebook mesajlaşma çıktıktan sonra dama atıldı. İnsanlar Facebook’ta sürekli çevrimiçi oldukları ve ordan mesajlaşabildikleri için MSN Messenger oturumu açmalarına gerek kalmadı. Hal böyle olunca Microsoft MSN Messenger’ı geçtiğimiz aylarda tamamen gündemden kaldırdı.

Son zamanlarda Facebook ağı, çeşitli uygulamalar sayesinde akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar da da kullanılmaktadır. Sosyal iletişimi sağlayan Facebook mesajlaşma da çıktığı yıldan bu yana birçok kez değişti. Bu nedenle mesajlaşma fonksiyonlarını kullanmak zaman zaman zorlaşabiliyor. Kullanıcıların özel mesajlarına duydukları hassasiyet Facebook tarafından da dikkate alındı. Güvenlik bildirimleri sayesinde mesajların kişisel olması ve mesajların asla kimseyle paylaşılamayacağının altını çizen Facebook , kullanıcılarına diledikleri an mesajlarını tamamen silme hakkını da sundu. Bu işlem için tek dikkat edilmesi gereken husus, mesajları arşive atma bölmesine değil silme bölmesine tıklanması. Tüm mesajlara ulaşılan mesaj kutusu açıldığında, sayfanın sağ üstünde yer alan sekmelerden “Tüm Konuşmayı Sil” seçeneğine tıklamak, Facebookta toplu mesaj silmek için yeterlidir.

Facebook Toplu Mesaj Silme Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz