Facebook Arkadaşınla Dinle – Online Müzik Yayını Yapmak Resimli Anlatım

Facebook'tan büyük yenilik!

Facebook Listen With Friends” (Arkadaşınla Dinle) Uygulaması Nasıl Çalışır ?

1 Milyara yakın kullanıcıyla Dünyanın en büyük ve gelişmiş sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, sağ tarafta yer alan sohbet kutusu üzerinde gerçek zamanlı bir özellik devreye soktu.

Facebook, sağ tarafta yer alan sohbet kutusu üzerinde gerçek zamanlı bir özellik devreye aldı. Bu sayede birçok kişi aynı anda müzik dinleyebiliyor.

Sosyal ağın resmi blogundan yaptığı duyuruya göre, “Listen With Friends” (Arkadaşınla Dinle)özelliği sayesinde Facebook kullanıcıları sadece bir tuşa basarak senkronize ettikleri Spotify ya da Rdio uygulamasıyla gerçek zamanlı müzik dinleyebilecek.

BTnet’in haberine göre; uygulamanın çalıştıılmasıyla şarkının istediğiniz kısmını ya da tamamını aynı anda dinleyebiliyorsunuz. Turntable.fm adresindekine benzer bir uygulamanın devreye girmesiyle Facebook kullanıcısı DJ gibi hareketediyor. Spotfy ya da Rdio arayüzünden şarkı seçiliyor ve en fazla 50 kişi aynı anda şarkıyı dinleyebiliyor. Dinlenen şarkılar ve yapılan değişikler de profillerde görülebiliyor.

NASIL ÇALIŞIYOR?

Sağ tarafta yer alan sohbet sütununda Spotify ya da Rdio üzerinden müzik dinleyen ‘arkadaş’ların yanında bir nota işareti çıkıyor. Bu işarete tıklandığındadinlenen şarkıya ortak olunabiliyor, başka bir şarkı da belirlenebiliyor.

Böylece dinlediklerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak bir nevi radyo yayını yapabilmenin yası sıra birçok kişiyi aynı anda müzik dinlemeye davet edebiliyorsunuz.

Facebook Online Müzik Yayını Nasıl Yapılır , Facebook’tan Aynı Anda Arkadaşlarına Müzik Dinletme , Facebook Listen With Friends Uygulaması Resimli Anlatım , Facebook Arkadaşınla Dinle Müzik Listesi Çalma , Facebooktan Arkadaşlarına Müzik Şarkı Dinletme, Facebook Müzik Yayını Yapma

derszamani.net – 2012

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.