Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Evinize Gelen Misafirin Yanında Televizyonun Açık Olması İletişimi Nasıl Etkiliyor

Günümüzde en çok kullanılan teknolojik araçlarından biri televizyon olmaktadır. Hemen hemen her evde en az bir tane televizyon bulunmaktadır. Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlemeye devam etmesi insan ilişkilerinde önemli bir etki yaratıyor. Televizyon da insan arası iletişimi etkileyen en önemli teknolojik araçlardan biri oluyor. Peki televizyon insan arası ilişkilerde ne şekilde etkili oluyor? Bu sorunun cevabını bilirsek, bu etkilere karşı neler yapmamız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmuş oluruz.

Toplum içerisinde insan ilişkilerini olumlu bir şekilde etkileyen en önemli kavramlardan biri misafirliktir. İnsanlar birbirlerine misafir olarak giderek aralarındaki bağı pekiştirirler. Fakat günümüzde misafirliğe gittiğimiz zaman bile teknolojik araçların çok fazla hayatımızda olduğunu görebilmekteyiz. Teknolojik araçlar misafirlikte insanlar arası bağı olumsuz etkileyebilmektedir.

Kendi evinizde bir misafir ağırladığınızda ya da herhangi bir yere misafir olarak gittiğinizde, o evin içerisinde televizyonun açık olması insanların daha az iletişim kurmasına sebep olmaktadır. Çünkü televizyon izlense de izlenmese de bir gürültü ortaya çıkaracak ve insanlar birbirlerinin konuşmalarını çok verimli bir şekilde dinleyemeyeceklerdir. Kimi zaman misafirlikte televizyon açık olunca, insanlar iletişim kurmaya bile tenezzül etmeyebiliyorlar. Bir dizi ya da film izleniyor ve sohbet bu programlar üzerinden gerçekleşebiliyor.

Her kitle iletişim aracında olduğu gibi televizyonun da bilinçli kullanılması gerekiyor. Misafirlikte televizyona çok ihtiyaç duyulmaması, insanlar arası iletişimin daha iyi olmasını sağlar.

Evinize Gelen Misafirin Yanında Televizyonun Açık Olması İletişimi Nasıl Etkiliyor Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz