Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Mart 2021

Evinizde Ailenizle Birlikte Yemek Yerken Sofrada Nelere Dikkat Edersiniz?

Evinizde ailenizle birlikte yemek yerken sofrada nelere dikkat edersiniz? Not ediniz

Aile içi iletişim gerçekten çok önemlidir. Aile içi iletişim sağlanması için aile bireylerine önemli görevler düşmektedir. Aile olmak birlik ve beraberlik halinde olmak, mutlu ve huzurlu olmak demektir. Aile içi faaliyetlerde bunların sağlanması için çeşitli farklılıklara dikkat etmek gerekir.

Ailemizle birlikte yemek yerden dikkat etmemiz gereken şeyler, büyüklerden önce sofraya oturmamak ve yemeğe başlamamak, sofra hazırlanmasına yardım etmek, eksikleri gidermek, yemek yerken konuşmamak, kendi payına düşeni yemek, ortak tabaklardan kendine yakın taraftan yemek, almak gibi kurallara dikkat edilmesi gerekir. Aile olmak, sorumluluk gerektirir. Bazı faaliyetler de aile olmanın gerekliliğini ortaya koyar. Onlardan biri de yemek yemektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu dedi ki:

    Merhabalar ödev sayfası cidden hayran bıraktı, teşekkürler Evinizde Ailenizle Birlikte Yemek Yerken Sofrada Nelere Dikkat Edersiniz? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

  2. ezgi dedi ki:

    harika, Mrb bu bilgi gerçekten hayran edici, 2 artı aldım Evinizde Ailenizle Birlikte Yemek Yerken Sofrada Nelere Dikkat Edersiniz? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz