Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Nisan 2021

Evde Uyulması Gereken Bir Kural Belirleyiniz Bu Kurala Neden Uyulması Gerektiği Hakkında Düşüncelerinizi Yazınız

Evde uyulması gereken bir kural belirlememiz ve düşüncelerimizi yazmamızı istedi öğretmenimiz. Benim de aklıma ailemizde uyguladığımız bir kural geldi. Herkes yaktığı lambayı işi bittikten sonra kapatacaktı. Bu sayede de elektrik gereksiz yere harcanmayacaktı.

Herkes yaktığı ışığı işi bittikten sonra kapatırsa ya da gündüzleri odaların ışığını gereksiz yere açmazsa hem elektrik gereksiz harcanmaz hem de elektrik faturası çok fazla gelmez. Bu sayede de elektrik enerjisi fazla kullanılmaz ve aile bütçesi de sarsılmaz. Odaların ışığı açık bırakılırsa elektrik faturası çok fazla gelebilir ve aile bütçesinin kaldıramayacağı miktarlara erişebilir.

Herkes evinde bu kuralı uygularsa ülkemiz enerjiden tasarruf etmiş olur ve kimseye ödeyemeyeceği faturalar gelmez. Ayrıca elektrik sadece lambalarla değil elektronik aletlerle de harcanır. Elektrikli aletlerin elektrik tüketimi de prize takılı bırakmayarak azaltılabilir. Bunlar uygulandığında hem ülkemiz hem de biz kazançlı çıkarız.

Evde Uyulması Gereken Bir Kural Belirleyiniz Bu Kurala Neden Uyulması Gerektiği Hakkında Düşüncelerinizi Yazınız Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. esra dedi ki:

    hiç güzel değil

Yorum Yaz