Evde Meydana Gelebilecek Kazalar Nelerdir?

Bu yazımızda evde meydana gelebilecek kazalar nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Evlerimiz en güvenli alanlardır. Korunmak için evler inşa ederiz. Temel ihtiyaç olarak insanlık tarihinde korunma ve barınma ihtiyacı içinde insanlar birçok yerleşim biçimi inşa etmişlerdir. Günümüz dünyasında apartman daireleri ev olarak kullanılmakta yaygın hale gelmiştir.

Evlerimiz kendimiz için barınma ve korunma amaçlı oluşturduğumuz yaşam alanlarıdır. Evlerde güvenlik kapı, pencere sistemleriyle sağlanır. Fakat evde sosyal hayat içinde birçok kazayla da karşı karşıya gelebilir. Bu evin durumuna göre değişir.

Evde meydana gelene kazalar şu şekilde olabilir:

*Kar temizlemek için çatıya kontrolsüz çıkılması düşmelere ve yaralanmalara hatta ölümlere sebep olabilir.

*Kışın kömür yakanlar için sobanın tütmesiyle karbonmonoksit yayılarak insanları öldürebilir.

*Evimizin düzenine göre yere düşme, yüksekten düşme, balkondan düşme, pencereden düşme, merdivenlerden düşme gibi olaylarla karşılaşabiliriz.

*Banyoda kayıp düşebiliriz. Bu nedenle banyonun daima temiz tutulması ve banyoda dikkatli olunması gerekir.

*Mutfakta yemek yaparken bir yerimizi yakabiliriz, mutfak eşyalarının kırılmasıyla yaralanabiliriz, ocağın doğalgazla çalışması patlamalara neden olabilir, temizlik yaparken kendimizi çarpabiliriz.

Genel olarak,

*Yaralanmalar,

*Zehirlenmeler

*Yanmalar,

*Düşmeler,

*Boğulmalar,

*Elektrik çarpması,

gibi olaylar evlerde yaşadığımız kazaların sonuçlarıdır. Bu kazaların yaşanmaması için dikkatli olmak ve önlemler almak gerekir. Ev kazaları en çok karşılaşılan kaza türleridir. Evlerimiz güvenli bölge olan inşa edilirken doğal afetlere dayanıklı bir biçimde inşa edilmelidir. Bununla beraber elektrik, su, doğalgaz sistemleri kontrol edilmelidir.

Evde Meydana Gelebilecek Kazalar Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.