Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2019

Esma Binti Ebi Bekir, Peygamberimizin Hicret Yolculuğu Sırasında Ona Nasıl Yardımcı Olmuştur?

Aşağıda Esma binti Ebi Bekir, Peygamberimizin hicret yolculuğu sırasında ona nasıl yardımcı olmuştur kısaca olarak ele alacağız.

Esma binti Ebi Bekir, Hz. Ebubekir r.a.’ın kızıdır. Bu bakımdan Hz. Aişe r.anha validemizin de kız kardeşidir. Babasından hemen sonra Müslüman olan kişiler arasında yer almaktadır. Esma r.anha, hicret yolculuğu sırasında da babasına ve Peygamber a.s.’a büyük iyilikler ve yardımlar yaparak destek olmuştur.

Esma r.anha, hicret yolculuğu sırasında babasına ve Peygamber a.s.’a yiyecek ve içecek temin etmiş ve Mekke’den onlara haberler getirmeye de muktedir olmuştur. Böylece hicret yolculuğunun güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamış, babasına ve Peygamber a.s.’a manevi olarak da destek sağlamıştır. Kadın sahabiler arasında en değerlilerinden biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu köseoğlu dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Esma Binti Ebi Bekir, Peygamberimizin Hicret Yolculuğu Sırasında Ona Nasıl Yardımcı Olmuştur? işime yaradı ödevimde, ben Giresun kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

  2. Résultat recherche dedi ki:

    Free Survey Software: Get Started with Online Surveys Today! | Qualtrics

Yorum Yaz