Eskimo Kelimesi Size Neler Çağrıştırıyor Söyleyiniz.

Bu yazımızda eskimo kelimesi size neler çağrıştırıyor söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kutuplarda hayat olup olmaması, canlıların sayısının seyrek olması kuzey kutbunda kutup ayılarının yaşaması ve güney kutbunda penguenlerin yaşaması olgularından hareketle insanların da yaşayabileceği düşüncesi öne çıkmaktadır. Günümüzde kutup bölgelerinde araştırmalar yapmak ve canlıların neslini korumak amacıyla yerleşim yerleri oluşturulmuşsa da insanlar bu bölgelerde yaşamakta zorlanmaktadır.

Eskimolar diye bilinen ve kutup bölgelerde buzul coğrafyalarda yaşama gayretinde olan insanlar olduğuna inanılan bir vetirenin bulunması, insanların bu şartlara uyum sağlaması açısından önemli bir yer teşkil etmektedir. Eskimolar buzul coğrafyalarda hayatlarına devam edebilmiş kavimdir. Eskimoların barınma, beslenme ve korunma ihtiyaçlarını karşılaması, ulaşım, sosyal hayat ihtiyaçlarını yerine getirmesi coğrafyanın şartlarına göre şekillenmiştir.

1 yorum

  1. Eskimo kelimesi bana karlı soğuk buzul ülkelerini çağrıştırıyor. Kalın yünlü kıyafetler giymiş adam görselleri gelir aklıma eskimo deyince. Ayrıca eskimolar hep üşüyen zaman zaman buz bile tutan insanlardır. Yaşamları çok zordur

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.