Eskiden Kullanılan Ulaşım Araçları Nelerdir

ece-ayhan-18-fayton

Günümüzde kullanılan ulaşım araçları olan otomobil, uçak, tren, deniz araçları gibi vasıtalar son derece gelişmiş ulaşım araçlarıdır. Geçmişte ise bu vasıtalara göre daha ilkel ulaşım araçları kullanılmıştır. Çünkü o zaman dilimlerinde günümüze göre gerek ulaşım imkanları gerekse teknoloji kısıtlıydı be günümüz kadar gelişmemişti. Bu nedenle de genellikle at ve eşek gibi binek hayvanlar ulaşımda sıklıkla kullanılan ulaşım araçları olmuştur.

ece-ayhan-18-faytonZaman geçtikçe ise bilgi birikiminin de gelişmesiyle birlikte atların artan bilgi birikimiyle birlikte faytonlar takılmıştır ve uzun yıllar ulaşımda faytonlar kullanılmıştır.

Atın arkasında tekerlekli bir bölüm bağlanırdı ve insanlar bu kısma binerek at gücüyle bir noktadan bir noktaya ulaşım sağlarlardı. Bu ulaşım aracına da fayton adı verilmiştir. Faytonlar ise at ve eşek gibi hayvanlarla ulaşım sağlamaya göre daha az yorucu bir işlemdi.

Yorucu olan ve zaman alan ulaşım aracı olan faytonlar günümüz teknolojik motorlu araçların üretildiği zamana kadar kullanılmıştır. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte faytonların yerini günümüz ulaşım araçları almıştır.

Eskiden Kullanılan Ulaşım Araçları Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Bizlere Yazın. 

13 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.