Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2018

Eşeğe Altın Semer Vursan Eşek Yine Eşektir İle İlgili Kompozisyon

unnamedBu yazımızda sizlerle “Eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir” ile ilgili kompozisyon örneğimizi paylaşacağız.

Her insan yapısı ve doğası gereği fiziksel olarak farklıdır çünkü her insan ait olduğu ailenin kalıtsal özelliklerini taşır bu nedenle de insanların fiziksel özelliklerini yani göz rengini, saç tipini, boyunu ve ten rengini değiştirmesi olanaksızdır. Bir de insanların karakter özellikleri vardır ki aslında bu özellikler insanlar tarafından törpülenerek değiştirilebilir özelliklerdir. Kimi insanlar çok sinirli iken kimi insanlar son derece insancıl ve sıcak kanlıdır. Sinirli olan insanlar zamanla sinirlerine hakim olmayı ve insanlara karşı daha yapıcı olmayı başarabilirler.

Kimi insanlar vardır ki kimliklerini ve sahip oldukları bazı özellikleri değiştiremezler ve bu huylarına çoğu zaman yenik düşerler böylece bu huyları ile hareket ettiklerinde karşılaştıkları sonuçları kabullenmek zorunda kalırlar. Bazı insanlar ne yaparlarsa yapsınlar ve nasıl davranırlarsa davransınlar eğer kişilikleri yani ruhları bozuk ise bunu hiç bir şekilde ört pas edemezler. Böyle insanlar en güzel elbiseleri giyseler de en pahalı ve lüks eşyaları kullansalar da içlerinde yani ruhlarında bulunan kötü kalp ve kötü huylar mutlaka baki kalır. İşte böyle insanları tabir etmek için de “Eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek” atasözü sık sık kullanılmaktadır.

Hiç bir şekilde ruhlarındaki kötülüklerin saklanamadığı bu insanların üzerine tabir-i caizse kürk bile giydirsek bu kişilerin üzerinde hiç bir şey yok gibidir. Çünkü onların kötü oluşları dış görünüşleri ve üstlerindeki kıyafetleri ile ilgili değil içleri ile alakalıdır.

Eşeğe Altın Semer Vursan Eşek Yine Eşektir İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz