Erdemli Olmak ile İlgili Kompozisyon
Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ağustos 2018

Erdemli Olmak ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda erdemli olmak ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Erdem, ahlaklı olmaktır. Ahlaklı olmak hem birey için hem toplum için çok önemlidir. Ahlaki değerler, toplumda yazılı olmayan kurallar gereğince oluşmaktadır. Erdemli olmak ancak bir kazanımdır. Bu nedenle eğitim ve öğretim görmekle doğrudan ilgilidir. Bir kişinin gördüğü talim ve terbiye bütün hayatına yansımaktadır.

Erdemli insanlar toplumda maddi ve manevi değerlerin korunmasında adeta birer bekçi gibidirler. Çoğu zaman sıradan insanlar tarafından eleştirilere maruz kalsalar da ya da dışlansalar da asla karakterlerinden ve ahlaki değerlerinden taviz vermezler.

Erdem, toplumda merhamet, vicdan, insaf, dürüstlük gibi değerlerin yerleşik hale gelmesinde etkilidir. Erdemin kazanılması ya da kazandırılması ancak çocukluk yaşlarında başlayabilir. Bir insanın hayata başlarken öğrenmesi gereken ve hazmetmesi gereken değerler bulunmaktadır. Bunlar da ancak erdemin kazanımıyla ilgilidir.

Ahlak bir toplumda nesillerin devamlılığını sağlayan, toplumda sevgi ve saygı değerlerinin yerleşik hale gelmesini sağlayan bir değerdir. Her insanın erdemli bir birey olması mümkün değildir. Bazıları yaptıkları hatalara takılır ve bütün değerlerini bir anda kaybederler. Bazıları ise erdemli tavırlarını ile başkalarına ilham olarak çoğu kişinin değişmesine ve iyi biri olmasına neden olurlar.

İşte bu yüzden erdem bireysel ve toplumsal olarak çok değerlidir. Erdemli insanların sayısının artması için eğitim ve öğretime, kültüre ve ahlaka çok değer verilmesi ve bu değerlerin kurumsallaştırılması gereklidir.

Erdemli Olmak ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. hüseyin dedi ki:

  hazırlayanların eline sağlık, erdemli olmak kompozisyon ısa ve tam istediğim gibi olmuş ödevimi bitirdim sayenizde. :)

 2. bahar dedi ki:

  Hayatta en güzel davranışlardan biridir bence erdemli olmak. Kendisine ne kadar kötülük yapılırsa yapılsın insan erdemli olmalı hataları örtmeli, mütevazi olmak gibi büyük bir erdemlik örneğini herkese göstermeli.

  1. aslı dedi ki:

   erdemli olmak güzel bir davranıştır keşke herkes öyle olsa

Yorum Yaz