Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2021

Engin Akyürek Kimdir

Engin Akyürek Kimdir

Engin Akyürek 12 Ekim 1981 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tarih bölümü mezunu olan oyuncu henüz beş farklı projeyle ekran karşısında olmasına rağmen camiada adından sıkça söz ediliyor, kısa zamanda büyük üne kavuşan oyuncu şu an yeni dizisinin çekimleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’nin Yıldızları isimli bir programda birinci olarak oyunculuk hayatına başlayan oyuncu bundan sonra Yabancı Damat dizisinde oynamaya başladı. Kariyerinin dönüm noktası olan bu dizide halk tarafından oyunculuğu çok beğenildi. Dizinin ardından Kader adlı filmde rol aldı. Sinemanın ardından tekrar televizyona döndü ve Karayılan dizisinde Nizipli karakterine can verdi.

2009 yılında Bir Bulut Olsam dizisiyle karşımıza çıkan oyuncu bir yıl sonra “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde Beren Saat’le birlikte başrolü paylaştı. 2012’de biten dizinin ardından çalışmaya bir yıl ara veren oyuncu şu an Kara Para Yalan Aşk dizisinin çekimlerini sürdürüyor. Kendisini yakında oyunculuğuyla tekrar ekranlarda görmeye başlayacağız.

engin akyürek

Engin Akyürek Hayatı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz