Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Ocak 2021

Engellilerle İlgili Yapılan Sosyal Çalışma Haberleri

Aşağıda engellilerle ilgili yapılan sosyal çalışma haberleri kısaca olarak ele alacağız.

Engelliler, doğuştan ya da sonradan maruz kalınan bir takım elim olaylar sonucunda meydana gelmektedir. Engellilerin topluma kazandırılması ve sosyal faaliyetlerin içinde yer alması için devlet destekli olarak birçok faaliyet sürdürülmektedir. Kamuda ve özel sektörde istihdam oranlarının artması da bunlardan biridir.

Engellilerle ilgili yapılan sosyal çalışmalar arasında engellilerin kamuda ve özel sektörde istihdam edilmesi gibi haberler de yer almaktadır. Böylece vatandaşların kendilerini iyi hissetmeleri, topluma faydalı olmaları bakımından yerinde görülen çalışmalar da yapılmaktadır. Engelli olmak bir seçim değildir. Herkes engelli olma adayıdır. Bu nedenle engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek herkesin bireysel sorumluluğudur. Bunun için herkes çalışmalar yapmak zorundadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nursima dedi ki:

    Selam herkese okul siteniz vallaha billaha iyi, 5 yıldızı hak ediyor Engellilerle İlgili Yapılan Sosyal Çalışma Haberleri vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz