Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Nisan 2021

Enerji Tasarrufu Nedir

Enerji tasarrufu nedir nasıl yapılır hakkında bilgi kısaca, Enerji tasarrufu nedir

Dünya üzerinde enerji elde edilen kaynaklar sınırsız değildir. Enerji tasarrufunda da dünya üzerindeki enerji kaynaklarının bilinçli kullanılması gerekmektedir. Günümüzde enerjinin yüzde 82 gibi büyük bir kısmı ısınmada kullanılır. Enerjinin ısınmaya bu denli çok harcanmasını engellemek için ısı yalıtımı yapılması şarttır. Isı yalıtımıyla yüzde 50’ye varan enerji tasarrufları sağlanabilir.

Enerjiden tasarruf edilmediği takdirde 2020 yılına kadar enerji sıkıntısı oluşacaktır. Enerji çok pahalı bir ihtiyaç olacaktır ve bu da insanları ekonomik açıdan sıkıntıya sokacaktır. Ayrıca kömür, petrol gibi fosil yakıtların enerji elde etmek için kullanılması, küresel ısınmaya neden olmaktadır. Bu yakıtlardan çıkan gazlar atmosfere zarar vermekte ve ozon tabakasının incelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle de güneş ışınları dünyamıza zarar verici özelliklerinden arınmadan ulaşmış olur.

Ekonomik açıdan evlerde tasarruf yapılabilmesi enerji tasarrufunun yapılmasına bağlıdır. Yüksek miktardaki faturaları ödemek aile bütçesini sarsar.

enerji-verimliligi

Enerji Tasarrufu Nedir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz