Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Enerji Tasarrufu ile İlgili Öykü Hikaye

Aşağıda enerji tasarrufu ile ilgili öykü hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Bir gün evde hep birlikte oturuyorduk. Bu bazı durumlar haricinde çok nadir olurdu. Çünkü herkesin muhakkak bir işi olurdu. Ailemizde birlik ve beraberlik eskisi kadar sıkı değildi. Bu bizi oldukça yıpratıyordu. Evde hep birlikte olmamıza rağmen herkesin ayrı odalarda olmaları her yerin ayrıca aydınlanmasına ve ısınmasına neden oluyordu.

Eskiden böyle değildi. Sobalı bir odada herkesin bir arada olduğu ve diğer odalara gitmekten herkesin imtina ettiği ortamlar kalmamıştı. Bu bize sosyal ve kültürel olarak zarar verdiği gibi ekonomik olarak da zarar veriyordu. Her ne kadar yenilebilir enerji kaynakları gelişse de samimi ortamların kaybolması enerji ihtiyacımızdan çok sevgi ihtiyacımızın ortaya çıkmasına neden oldu.

Neyse, herkesin ayrı odalarda oturması herhalde babamı çok kızdırmış olacak  ki herkesin odasına girerek bizi bir araya topladı. Çocuklar şu halinize çeki düzen verin ve aileniz için artık maddi ve manevi bir fayda sağlayın dedi. Daha sonra gelen faturaları göstererek ailemizin durumunu ortaya koydu.

Biz de şuan ki halimize çok üzüldük. Haliyle herkesin ayrı odalarda umursamaz bir şekilde birbirinden uzak ve ailesinin durumunu düşünmeden yaşaması hepimizi ayrıca utandırdı. Ailemizi düşünmek istiyorsak maddi bir destek oluşturmamız gerekirdi. Bunu yapamıyorsak da en azından tasarruf sağlamamız gerekirdi. O günü hiç unutmuyoruz.

Enerji Tasarrufu ile İlgili Öykü Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Erdem dedi ki:

    Çok güzel bir yazı olmuş

    1. mine dedi ki:

      aynen çok beğendim elinize sağlık araştırma ödevimi tamamlamış oldum sayenizde teşekkür ederim

Yorum Yaz