Enerji Tasarrufu İle İlgili Kompozisyon

Enerji Tasarrufu İle İlgili Kompozisyon örnekleri uzun ve kısa, Enerji Tasarrufu Kompozisyon

Enerji hayatımızı devam ettirmemiz için ihtiyaç duyduğumuz temel güçtür. Enerji olmadan yaşamımızı devam ettirebilmemiz mümkün değildir. Enerji ihtiyaçlarımızı elde etmek için tükettiğimiz çeşitli varlıkları harekete geçiren temel güçtür.

Enerji denildiğinde sadece bu olmasa da hepimizin aklına elektrik denir. Bu dünyada bulunan kaynaklar sınırsız değildir. Hepsinin bir limiti vardır ve bu kaynakları gereksiz yere kullanmak bir gün gelecek yaşamımızı olumsuz yönde etkileyecektir. Evde veya ev dışındaki mekanlarda bu enerji kaynaklarını gereksiz yere kullanmamak gerekir. Boşa yanan bir lambayı kapatmak ya da televizyon veya bilgisayarımızı boş yere çalıştırmamak enerji tasarrufu yapmamızı sağlar. Boş yere tüketilen enerji başta küresel ısınma olmak üzere çevreye birçok zarar verir. Boşa akıtılan bir su, kapanmayan bir lamba, ihtiyaçtan fazla kullanılan kaynaklar boş yere enerji tüketimi demektir. Günlük hayatımızda kullanmamız gereken enerji miktarını en aza indirerek hem çevreye hem de dolaylı olarak sağlığımıza kötülük yapmamış oluruz.

Boş yere tüketilen enerji çevremize olduğu kadar maddi olarak cebimize de zarar verir. Saydığımız etkenler yıllık olarak hesaplandığında karşımıza dudak uçuklatan rakamlar çıkar. Bu da bizim için maddi kayıplar demektir. Bizim uğradığımız maddi kayıplar aynı zamanda ülkemizi de zarara uğratır. Bu da milli servete verilen zarardır. Bugün dünya üzerinde kullanılan enerjinin elbette ki bir sonu vardır. Bunlar boş yere kullanıldığında kaynaklar bir gün tükenecek ve dünya yaşanmaz bir yer haline gelecektir. Bu nedenle günlük hayatımızda enerji tasarrufuna önem verilmeli böylece hem kendimizi hem de dünyamızı israftan korumalıyız.  İsraf her zaman ve herkes içi hoş olamayan bir davranıştır.

Enerji Tasarrufu Hakkında Kompozisyon İle İlgili Düşüncelerinizi Hemen Paylaşabilirsiniz.

31 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.