Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Enerji Tasarrufu Haftası İle İlgili Yazı

Bu sayfamızda enerji tasarrufu nedir sorusunun cevabını vererek enerji tasarrufu haftası ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Bir yerdeki yaşam koşullarında ve kullanılan malın hizmet ve kalitesinde herhangi bir değişiklik olmadan bir enerjinin kullanımının azaltılmasına enerji tasarrufu ya da enerji verimliliği adı verilmektedir. Ülkemizde enerji tasarrufu haftası ocak ayının ikinci haftasında kutlanmaktadır.

Son yıllarda aşırı tüketimin artması ve enerjiye olan bağımlılığın çoğalması sebebi ile enerji tasarrufu insanlar ve toplumlar için son derece büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemizde elde edilen enerjinin büyük bir bölümü ithalat yolu ile sağlandığından kullanılan fazla enerji milli gelire zarar vermektedir. Ayrıca gereksiz yere kullanılan enerji çevreye de zarar verdiğinden enerji tasarrufu hem ekonomik hem de çevresel açıdan son derece büyük bir öneme sahiptir.

Enerjiyi tasarruf etmek, yeni enerji kaynakları üretmekten ya da satın almaktan çok daha ucuz ve kolay bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü (EİE), ülkemizde enerji tasarrufu için yapılması gerekenleri planlamaktadır.

Enerji Tasarrufu İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz