Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2021

En Ucuz Akıllı Telefonlar ve Özellikleri

En ucuz akıllı telefonlar, fiyatı uygun olan olan ekonomik ucuz akıllı cep telefonları özellikleri haberimizde…

Kredi kartları ile taksit yaptırıp akıllı bir telefona sahip olmak isteyen kişilerin bu istekleri 1 şubattan sonra sonlandı ancak Sabah gazetesinden çıkan bir yazıya göre akıllı telefon isteğini bırakmayan kişiler şimdi de bu dalda daha az fiyatla satılan ürünleri araştırmaya koyuldular. Kur artışından dolayı değeri 2000 tl’nin üzerine çıkan akıllı telefonlardan almak isteyen kişiler için operatörler ile kontrat karşılığı telefon almak artık tek alternatif. Bu şartlarda değeri 1000 tl’den az olan akıllı telefonlar artık daha çok satılıyor. Operatör şirketlerin en fazla ve en ucuz fiyat aralıklarında tüketicilere bir çok çözüm önerileri var. Bütün tüketicilerin internet kullanabilmesini amaçlayan operatör şirketler kontrat karşılığı satışları bırakmayı düşünmüyorlar. Fakat isteklerin artmasından dolayı aldıkları önlemleri de arttırmak zorundalar. Hatta 2000 tl’den daha pahalıya satılan telefonlarda bu önemlerin daha da arttırılması gerekiyor. Buna karşın esas rekabet ekonomik ve akıllı olan telefonların satışında görülecek.

cep telefonu akıllı

EN FAZLA SATILAN YERLİ MARKALAR

Geçmiş senelerde çift SIM kart içeren telefonları ile gündeme gelen General Mobile şirketi Discovery sürümü ile çok satılan telefonlar arasında yerini aldı. Bu model bayilerde satışı için yarışlara neden olan niteliklere ve ucuzluğu sahip. 4.7 inç boyutunda büyük bir ekranı ve 4-16 GB arasında değiştirilebilen çeşitli modelleri var. Geçen senenin sonlarında Turkcell firması ile ve bu yılın ocak ayında da Vodafone ve Vestel ile anlaşarak yerli telefon sektöründe önemli basamaklar atladı. Şu an kapağı, kutu, kullanım kılavuzu ve adaptörü ile satılan bu telefon için ek üretim yapılmıyor. Özellikle Qualcomm gibi işletim sistemi ve platform seçenekleri yapıldığından bu platform ile çalışabilecek kameralar, bellekler ve ekran gibi çeşitli ayrıntılar da oluşuyor.

ÇALDIRANI HIZLI ARAMA ÖZELLİĞİ VAR

Turkcell’in T40 modelinin kapağı ve zil sesi yapılırken yerli etkenlerden yararlanıldı. Bu modelin 4 inç boyutunda ekranı ve 5 megapiksellik kemarısı var. Ayrıca 4 GB’a kadar depolama yapmak mümkün. Çaldırıp kapatan arayanlarımıza da tek tuş yardımı ile ulaşabilmemize yardımcı olan hızlı arama özelliği diğer modellerden öne geçmesini sağlıyor.

BİLGİSAYARDAN MOBİLE GEÇİŞ

Yerel bilgisayar şirketi olan ve ülkemizde çok bilinen Casper firması bu sene ürettiği tabletler ve akıllı telefonlar ile sektörde ilerleme sağladı. Şirket Casper VIA V4 isimli yeni model ile 2 SIM kart taşıyabilen telefon üretmeye de başlayacak. Bu telefon Android işletim sistemi içererek sektörde büyük yer edinecek. 4.7 inç boyutunda ekranı olan ve kutusundan çıkan çizilme ve darbeye karşı koruyucu filtresi ile telefon göze çarpıyor.

AİLE HIZLA BÜYÜYOR

Akıllı telefon artık bilgisayarda olduğu gibi işletim sistemi, ekranı ve kamera kalitesi ile göze çarpıyor. Uygun fiyatta bir akıllı telefon güncellenmiş, çok çekirden içeren bir işletim  sistemi, 4 inçten büyük bir ekran ve uzun pil süresi gibi özellikler taşıyor. Genel olarak Android işletimi kullanılan bu telefonlar arasında artın Nokia firmasının Lumia serisi de var. Bu alanda fiyatına göre daha yüksek kullanışa sahip telefonlar tercih ediliyor. Operatör şirketler ucuz telefonlar ile yerel montaj ve üretim yapma şeklinde çalışmalarda bulunuyorlar. Geçen yıla dek neredeyse bütün operatör şirketler Çin asıllı firmalar ile beraber çalışıyordu. Ancak Vestel şirketi artık operatörler ile çalışma kararı aldı.

FİRMALARIN DÜŞÜK FİYAT ADIMLARI

Android alanında Samsung şirketine rakip olmaya yaklaşan LG ve HTC firmaları artık daha uygun fiyatta satılan modelleri de çekişmeye giriyor. LG firması 4.3 inçlik ekranı olan Optimus L7 modeli ile 8 megapiksel kamerayla gündeme geliyor. HTC de Desire ve One V sürümleri ile yaklaşık 500 tl’lik fiyatlara sahip ve 4 inçlik ekran ile uygun ürünler üretiyor.

Ucuz Akıllı Cep Telefonları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz