Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

En Kudretli İnsan Kendini İdare Edebilen İnsandır Kompozisyon

Aşağıda en kudretli insan kendini idare edebilen insandır kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsan, iradesi olan bir varlıktır. İnsan kendi nefsini dizginleyebildiği müddetçe mutlu ve huzurlu yaşamaktadır. Çünkü en kudretli insan kendini idare edebilen insandır. Güçlü insanlar kendini kolaylıkla idare edebilmektedir. Kendini idare edebilmek ihtiyaçlarını başkasına muhtaç olmadan yerine getirmektedir.

İnsanların kendi başlarına ihtiyaçlarını karşılaması, ayakları üzerinde durması ile ilgilidir. Ayakları üzerinde duran insan başkalarına muhtaç olmadan yaşayabilir. Kimseye muhtaç olmamak aslında kimseye yük olmamak anlamına gelmektedir.

Bir ailede çocukların kendi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaya başlaması, aile büyüklerine ekonomik olarak yardımcı olmaları anlamına gelmektedir. Bu da çocukların belli bir kudrete sahip olarak kendilerine bakacak seviyeye geldiğini göstermektedir. Böyle bir durumda aile büyükleri bu durumu fark eder ve çocukların artık büyüdüğünü anlar.

Kendine söz geçirebilen insan iradesi kuvvetli insandır. İnsanın kendi nefsini kontrol edebilmesi, kendine güç yetirebilmesi, kendini ispatlaması açısından da önemlidir. Bu da özgüven sahibi olmasıyla ilgilidir. Özgüveni tam olan insanlar kendilerini idare etmenin kudretini yaşarlar.

Eğer bir insan kendine söz geçirebiliyorsa, her işin üstesinden gelebilir demektir. Çünkü bir konuda ve özellikle iş alanında tembelliğini yenen kişiler çalışmaya başlar. Bu da kişinin yararına olduğu için kişinin iradesinin güçlü olduğunu göstermektedir.

En Kudretli İnsan Kendini İdare Edebilen İnsandır Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Artemis dedi ki:

    Çok güzel tam istediğim gibi bu site çok iyi hep buradan ödevlerimi yapacağım.

  2. ayla dedi ki:

    En kudretli insan kendini idare edebilen insandır. Yani insanların hepsi zaten kudretlidir. Büyük şeyler beklenmez hiçbirinden kendi ailesi ve vatanı için faydalı olsun yeterli.

Yorum Yaz