Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Empati Nedir Kısaca Empati Örnekleri

Bu yazımızda empati nedir kısaca empati örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Empati, bir durum içerisinde bulunan kişilerin duygu durum değişikliğiyle kendilerini başkalarının yerine koyması anlamına gelmektedir. Empati, bir olay karşısında kendini başkasının yerine koyarak onun gibi düşünme ve hissetmeye çalışmadır. Empati kurmak, insanların birbirini anlamasını ve birbirine saygı duymasını sağlar.

Empati, toplumda dayanışmayı ve yardımlaşmayı arttırır. Empati sayesinde bireysel hayatımızda olumlu bir şekilde ilerler. Empati insanların ihtiyaç duyduğu bir olgudur. Toplumda empati kurmak bazı sorunların erken çözülmesine yaramaktadır.

Bir işverenin emrinde işçiler çalışır. İşçiler iş yeri kurallarına göre çalışmaktadır. İş yeri kurallarının beşeri ve insani ölçülerde olması gerekir. Sosyal ve ekonomik açıdan işçilerin haklarının düşünülmesi ve verilmesi gerekir. Bunun için işveren yönetici olarak bazı kararlar alır. Bu kararları ya bireysel olarak ya da toplantı sonucunda almaktadır.

İş sahasında empati kurmak, işverenin kendini işçilerin yerine koymasıyla mümkündür. İşçilerin durumu anlamak için bir gün boyunca işçilerle aynı şartlara sahip olarak çalışması, işçilerin aldığı maaşla bir ay boyunca geçinmeye çalışması gerekir. Böylece işçilerin sosyal haklarının verilmesinde onlara hak vererek daha fazla imkanlar sunabilir. İşçilerden daha fazla istifade etme yoluna gidebilir. İşlerini büyütebilir, hızlandırabilir.

Empati kurmak toplumsal sorunların çözüme kavuşmasında siyasi, sosyal, kültürel olarak her alanda etkili olmaktadır.

Empati Nedir Kısaca Empati Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Empati karsindaki insannnyrne koymak

Yorum Yaz