Empati ile İlgili Hikaye Örneği
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2018

Empati ile İlgili Hikaye Örneği

Aşağıda empati ile ilgili hikaye örneği kısaca olarak ele alacağız.

Bir gün köy yolunda hızlı adımlarla ilerliyordum. Yol kenarında yağmur sularının biriktiği kanal denen yerde hayvanlar su içiyordu. Birkaç hayvan yan yana gelmiş kana kana su içmeye devam ediyorlardı. Hayvanları ürkütmeden yanlarından geçmeye gayret ettim. Daha sonra onları uzaktan izlemeye karar verdim. Kendi hallerinde bir hayatları vardı. Su içip az ilerde mera alanında otluyorlardı. Süt vermek için yemek yiyen hayvanlar, dertsiz tasasız bir hayat yaşıyorlardı.

Uzaklardan bir grup çocuk bana doğru yaklaşıyordu. Aslında tam karşımdan geliyorlardı. Hayvanlara doğru ilerlediklerini gördüm. Giderek yaklaştılar. Bir kısmının elinde ağaç dalları vardı. Bir kısmının da yerden ufak tefek taşlar aldığını gördüm. Giderek hayvanlara yaklaştılar. Onları rahatsız edeceklerini anladım. İzlemeye devam ettim. Bir an insanoğlunun çok nankör ve zalim olduğunu düşündüm.

Kendi halinde olan hayvanları yerlerinden yurtlarından ederek rahatlarını bozmaları beni çok etkiledi. Çocukları hayvan kovalar gibi kovaladım. Kovalamak daha çok hayvanlar için kullanılan bir kelimedir. Çocukları kovaladım, hayvanların yeniden gelmesini sağladım.

İşte empati empati dedikleri buydu. Acaba insanı evinden yurdun etseler, kendisine ve eşyalarına zarar verseler ne hissederdi? Eğitimsiz olmak ve cahil kalmak ne kötü bir şey. Cehalet insanı ne kötü durumlara düşürüyordu. Empatinin anlaşılması için doğayı seyretmek yeterli olur.

Empati ile İlgili Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve dedi ki:

    empati içeren hikaye lazımdı çok beğendim öğretmenim de beğenirse yaşadım :)

Yorum Yaz