Emeklilere Promosyonlar Ne Zaman Ne Kadar Ödenecek

Emekli promosyonlarında anlaşma sağlandı. Emekliler ne kadar banka promosyonu alacak, emekliler ne zaman promosyon alacak, işte detaylar :

SGK ile bankalar arasında yapılacak olan pazarlık bu hafta başlıyor. Eğer anlaşma sağlanırsa yaklaşık on milyon emeklinin merakla beklediği haber gerçekleşecek. Bu çalışma kapsamında on milyon emekli bankalardan promosyon alabilecek. Söz konusu promosyonların emekli maaşlarına ocak ayında eklenmesi bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in talimatı ile yapılacak görüşmelerde emekliler için iyi haberlerin çıkması bekleniyor. Kendi bütçeleri için birer komisyon oluşturan bankalar, promosyon ödeme konusunda yapılacak görüşmeler için hazırlıklarını sürdürüyor.

Alınan bilgilere göre bankalar bu hafta tekliflerini bildirecek. Alınan teklifler SGK tarafından değerlendirilerek bu konuyu toplu sözleşmede gündeme getiren Memur-sen’in de fikri alınacak. En az üç aşamada gerçekleşmesi beklenen görüşmelerin ekim ayında sonlanacağı düşünülüyor.

SGK, bankalara emekli maaşları için yıllık 122 milyar yatırıldığını savunarak masaya avantajlı olarak oturacak. Maaş vermek için adeta emekli avına çıkan bankaların promosyon vermesi ise yüzde yüz bir ihtimal olarak görülüyor. Anlaşmanın sağlanması halinde emekliler promosyonlarını ocak ayında alacak.

Emekli Promosyon Ödemeleri İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

2 yorum

  1. rahmetli ecevitin zamanında bize zam vedi onları bile bile vermiyorlar bir gece ve ya bir saate kanun çıkıyorsa bunu çıkarmali diyorumbu adaletsizlik yeter artık imtibak dediler aldığim para 70 tl yazık bu emeklilere

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.