Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Elektronik Öğretmenliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Elektronik Öğretmenliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Elektronik Öğretmenliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Elektronik Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı:

Bu bölümde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı endüstri meslek liseleri, teknik liseler, ticaret liseleri ve diğer ilgili kurumlarda alanlarıyla ilgili bilgi ve becerileri öğrencilere kazandırmak amaçlanmıştır. Matematik, fizik elektronik, bilgisayar donanım yafısı, programlama dilleri, sistem çözümleme gibi derslerin yanında öğretmenlik için gerekli formasyon dersleri okutulur. Mezunlar, orta dereceli okullarda öğretmenlik yapabilecekleri gibi, bilgisayar üreten ve pazarlayan özel kuruluşların bilgi işlem merkezlerinde çalışabilirler. Bu programların mezunları PTT, TRT, TEK gibi kamu kuruluşlarının yanısıra haberleşme, bilgisayar, bakım-onarım konularında faaliyet gösteren tüm kamu kuruluşlarında ve özel kuruluşlarda iş bulabilmekte ya da serbest çalışmaktadır.

Elektronik Öğretmenliği Nedir, Elektronik Öğretmenliği Ne İş Yapar, Elektronik Öğretmenliği Maaşları, Elektronik Öğretmenliği İş İmkanları, Elektronik Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, Elektronik Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Elektronik Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, Elektronik Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Elektronik Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi, Elektronik Öğretmenliği Tanıtımı, Elektronik Öğretmenliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Elektronik Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Elektronik Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Elektronik Öğretmenliği İş Bulma Durumu

> Elektronik Öğretmenliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz