El Sistema Projesinin Amacı Nedir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

El Sistema Projesinin Amacı Nedir?

Bu yazımızda el sistema projesinin amacı nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

El Sistema Projesi, 1975 yılında Venizüella’da piyanistlerin klasik müzik alanında gerçekleştirdikleri ve gençlerin suça meyletmesini önlemek amacıyla gerçekleştirilen bir proje olarak büyük ilgi görmektedir. El Sistema Projesi, Amerika kıtasında da etkili olmaktadır.

Gençliğin doğru yöne doğru kanalize edilmesinde çeşitli gençlik projeleri gerçekleştirilmektedir. Bu projeler sayesinde çocukların ve gençlerin kötü arkadaş çevreleri ve zararlı alışkanlıkları engellenmek istenmektedir. El Sistema Projesi’nin amacı çocukların gelişimini sağlamak ve gençlerin suça olan meylini önlemektir. Venizüella topraklarında gerçekleştirilen bu proje, dünya genelinde farklı ülkelerin farklı projelerle aynı amaç için proje üretmesi gibidir. Gençlik projeleri gençler üzerinde etkili olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Afra ayar dedi ki:

    Çok teşekkür ediyorum

  2. nigar dedi ki:

    Geçen gün El sistema projesinin amacı ile ilgili bir video izledim. Video da bu projenin amacının yetenek kriterinden bağımsız olarak, çocuk ve gençlerin suça eğilimlerini engellemek için başlatılmış bir müzik projesi olduğu söyleniyordu.

Yorum Yaz